Lapkričio 30 dieną rajono savivaldybėje išrinktas naujasis bendrovės „Kėdbusas“ direktorius. Konkursą, kuriame dalyvavo vienas kandidatas, laimėjo Remigijus Naujokas.

Dalyvavo vienas

Dokumentus dalyvauti konkurse buvo pateikę du pretendentai, tačiau vis tik jame pasirodė tik vienas kandidatas.

„Pretendentas pateikė konkurso dokumentus, veiklos programą, įvykus konkursui, komisijos vertinimu pripažintas laimėtoju. Konkurso laimėtojas dar nėra paskirtas į pareigas“, – informavo savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Dalius Ramonas. 

Laukia informacijos

Savivaldybės atstovai paaiškino, kad sprendimas priimti į pareigas konkursą laimėjusį pretendentą arba nepriimti jo į pareigas bus priimamas po to, kai savivaldybės administracijos direktorius gaus Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas bendrovėje.

Pažadėjo atsakyti

Būsimasis „Kėdbuso“ direktorius R. Naujokas „Kėdainių mugei“ pažadėjo, kad, sulaukęs specialiųjų tyrimų tarnybų pažymų, atsakys į klausimus apie savo karjeros pokyčius, „Kėdbuso“ ateitį, kokias jis mato šios įmonės perspektyvas.

Dirba savivaldybėje

Pastaruoju metu R. Naujokas dirba Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje. Jis – vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai.

„Šiose pareigose R. Naujokas dirba nuo 2020 metų spalio 6 dienos. Buvo paskelbtas konkursas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. Konkursą į vyriausiojo specialisto civilinei ir priešgaisrinei saugai, kaip ir kitus konkursus į valstybės tarnautojų pareigas, vykdo Valstybės tarnybos departamentas, todėl su konkursu susijusių duomenų neturime“, – rašoma savivaldybės administracijos atsiųstame atsakyme.

Laimėjo konkursą

Pagal turimą informaciją šiam konkursui dokumentus pateikė dešimt pretendentų, iš jų atrankoje dalyvavo du kandidatai.

Į klausimą kodėl ir šį konkursą laimėjo R. Naujokas, Teisės ir personalo skyriaus vedėjo D. Ramonas atsakė, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176 patvirtinto Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo 51 punktu, pretendentų vertinimą komisijoje laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip šešis balus, surinkęs pretendentas. 

Judėjimo narys

Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje nurodoma, kad R. Naujokas – visuomeninio rinkimų komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ steigėjas, 2019 metų savivaldos rinkimuose pretendavęs į rajono tarybą.

„Kėdainių butai“

Primename, kad naujasis išrinktas „Kėdbuso“ vadovas R. Naujokas ilgą laiką – apie du dešimtmečius, dirbo įmonės „Kėdainių butai“ direktoriumi.

Įmonės „Kėdainių butai“ valdybos sprendimu 2016 metų balandžio 22 dieną iš šios bendrovės direktoriaus pareigų jis buvo atleistas, nes vadovaudamas bendrovei ir organizuodamas jos veiklą nepateisino gyventojų ir įmonės steigėjo lūkesčių.

Audito išvados

2016 metų rugpjūtį Kėdainių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba baigė bendrovės „Kėdainių butai“ veiklos patikrinimą.
Tai įvyko jau po direktoriaus R. Naujoko atleidimo iš pareigų. O jis šiai savivaldybės bendrovei su pertraukomis vadovavo nuo 1989 metų, kai dar nebuvo savivaldybės, o viską valdė vykdomasis komitetas.

Audituotas laikotarpis apima R. Naujoko vadovavimo periodą.

„Bendrovės finansinio stabilumo rodikliai rodo, kad finansų srityje bendrovė nėra saugi, 2015 m. iškilo bankroto grėsmė“, – rašoma išvadose.
Taip pat nurodoma, jog bendrovės valdyba ir direktorius neužtikrino jiems pavestų funkcijų vykdymo. Nėra numatyti veiklos vertinimo kriterijai, nėra parengtos ir patvirtintos veiklos strategijos, neparengti ir nepatvirtinti veiklos metiniai planai, neužsibrėžiami veiklos tikslai, nenumatyti uždaviniai ir priemonės jiems įgyvendinti.

Mokėjo už draudimą

Auditoriai išsiaiškino, jog didžioji darbo užmokesčio dalis atiteko ne daugiabučius namus ir jų sistemas prižiūrintiems specialistams, bet „Kėdainių butų“ administracijai, net 51 proc. visų darbo užmokesčio sąnaudų.

Taip pat paaiškėjo, kad iš bendrovės lėšų buvo mokamos įmokos už būsimą R. Naujoko pensiją privačiam fondui. O tai dokumente traktuojama kaip pasinaudojimas tarnybine padėtimi.

Įsigijo automobilį

R. Naujokas iš darbo buvo atleistas 2016 m. balandžio 22 d. Auditas atskleidė, jog atleidimo išvakarėse, balandžio 21 dieną jis pats su savimi sudarė sandorį.

Paprasčiau sakant, „Kėdainių butų“ direktorius R. Naujokas piliečiui R. Naujokui už 2 tūkst. eurų pardavė bendrovės automobilį „Fiat Scudo“. Šiuo minivenu iki atleidimo naudojosi ne kas kitas, o pats R. Naujokas.

Audito metu paaiškėjo, jog prieš automobiliui tampant R. Naujoko nuosavybe jis buvo remontuojamas. Šis minivenas tuo metu dar priklausė „Kėdainių butams“ ir remontuojamas buvo bendrovės lėšomis.
„Patirtos remonto sąnaudos – 1 tūkst. 614,88 Eur (meistro R. G. paaiškinimas raštu)”, – konstatuojama audito išvadose.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

3 komentarai

 1. Įdomu

  kas toje komisijole sėdėjo tokie išminčiai,kurių dėka ponas Naujokas susinko tiek balų. Tiesiog labai įdomu. Tiek Kėdainiams,, nusipelnęs,, surinko net 6 balus. Nereikia čia lia lia mes žinom kaip tokiuose,, saviakų,, konkursuose viskas vyksta. Žinot kaip? O taip, kad jau iš anksto žinoma kas turi laimėti. Belieka tik tobulai suvaidinti rolę. Tiesiog užuojauta,, Kėdbusui,,

  Atsakyti
 2. Benas

  Tamulis garsiai rėkė, kad prie jo Naujokas nebus Kėdainių butų direktoriumi, dėl to davė šansą jam pabaigti nustekenti Kėdbusą. Krašto sėkmė lydì judėjimo narius konkursuose, kuriuose, kaip taisyklė, dalyvauja tik laimėtojas. Gal kas žino kokie giminystės ryšiai sieja Naujoką ir Ardavičių?

  Atsakyti
 3. Povilas

  Hm, Nijolę ir Ardavičių neaišku kas sieja, viena abu “Lifosiniai”, Ardavičius gi buvo miesto seniūnas, matomai prie Nijoles, kodel paliko seniūno postą ir jį priglaudė Lifosa, paklauskit Nijoles.O šiaip apie Kedbuso Naujoką , kalbama , kad lyg tai, Nijoles vyro pusbroli, galimai , matomai,suprantamai laimėjo konkursą.Vanagas buvovienas iš geriausių,nu bet, ne savas.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.