Šią savaitę Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromas 2023 m. karo prievolininkų sąrašas, į kurį bus įtraukti konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai. Nepriklausomų stebėtojų akivaizdoje juos atsitiktine tvarka atrinks kompiuterio programa.

Šauktiniai – tai esminis garantas sparčiam pajėgų komplektavimui ir kariuomenės rezervo didinimui. Kiekvienais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pašaukiama nuo 3000 iki 4000 karo prievolininkų. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų ar absolventų privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti dalyvaudami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

Kaip ir anksčiau, merginos nebus šaukiamos privaloma tvarka, tačiau turės galimybę savanoriškai atlikti karo tarnybą pasirinktu būdu.

Pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama vasario pabaigoje – Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Iš viso į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose dabar planuojama pašaukti 3,8 tūkst. karo prievolininkų.

Atkreiptinas dėmesys, kad į karo prievolininkų sąrašą patenka visi konstitucinę pareigą turintys atlikti jaunuoliai, – net ir tie, kurie dar anksčiau pateikė prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Tačiau pastarieji turės galimybę pasirinkti tarnybos laiką ir vietą, pretenduoti į didesnes kaupiamąsias išmokas.

Studijuojantieji šalies aukštosiose mokyklose į sąrašą nebus traukiami, tačiau norintieji atlikti konstitucinę pareigą, turi teisę stabdyti studijas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos laikotarpiui arba studijuoti ir per tris metus baigti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus ar tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Nepatekusieji į karo prievolininkų sąrašą dėl studijų ir per jas neatlikę karo tarnybos jaunuoliai gali būti šaukiami dar vienerius metus po studijų baigimo iki 26 m. amžiaus.

Sudarytas 2023 m. karo prievolininkų sąrašas ir konkretūs terminai bei nurodymai į juos įtrauktiems asmenims turėtų būti paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt per savaitę po sąrašų sudarymo. Informacijos atnaujinimo ciklas – 5 darbo dienos, todėl rekomenduojama reguliariai tikrinti pateiktus duomenis, nes šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami. Už nurodymų nevykdymą numatyta ir gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Į sąrašą nepatekusieji jaunuoliai ir toliau galės rinktis karo tarnybą savo noru. Jiems bus sudarytos galimybės pasirinkti norimą tarnybos vietą ir laiką bei gauti maksimalias kaupiamąsias išmokas.

2023 m. šaukimo planas skelbiamas čia: https://bit.ly/3GulGjv

Aktuali informacija karo prievolininkams teikiama:

  • Interneto svetainėje karys.lt
  • Nemokama linija Lietuvoje – 8 800 12 340
  • Skambinantiems iš užsienio – +370 706 76 854
  • Regioniniuose KPKT skyriuose ir poskyriuose: https://bit.ly/3Gkyjxd

Lietuvos kariuomenės inf. ir nuotr.

Panašios naujienos