Šeši budintys globotojai. Tiek jų Kėdainiuose laikinai rūpinasi vaikais, likusiais be tėvų globos. Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra 167 budintys globotojai.


Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorės Sandros Sagatienės teigimu, budintis globotojas laikinai likusį be tėvų globos vaiką prižiūri savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą.

Pasipildė gretos

„Budinčių globotojų skaičiaus rodiklis Kėdainių rajono savivaldybėje yra neblogas, tačiau visada gerai, kad tokių žmonių būtų kuo daugiau. Juk mes niekada negalime žinoti, kada iškils poreikis padėti likusiam be tėvų vaikui. Kadangi informacija nuolat kinta, todėl tiksliai numatyti, kiek tiksliai reikės budinčių globotojų, nėra įmanoma“, – sakė S. Sagatienė.

Kėdainių pagalbos šeimai centro praktikoje dar nebuvo atvejo, kad iš budinčio globotojo vaikai būtų grąžinti gyventi į biologinę šeimą. Taip yra todėl, kad šeimos savo problemų neišsprendė arba dar sprendžia.

Vis tik gera žinia, kad mūsų rajone nuo lapkričio 4 dienos budinčių globotojų gretas papildė dar vienas asmuo, su kuriuo yra sudaryta laukimo sutartis. Tai reiškia, kad pas budintį globotoją kol kas nėra laikinai apgyvendintų vaikų, o esant poreikiui pas jį įsikurs 1 mergaitė nuo 5 iki 12 metų amžiaus.


Rūpinasi dešimtimi

Šiuo metu šeši budintys globotojai rūpinasi dešimčia vaikų.

„Pas budinčius globotojus vaikas gali gyventi tol, kol jam būna surasti nuolatiniai globėjai arba vaiko tėvai pakeičia gyvenimo būdą ir vaikas grįžta į šeimą. Turime patirties, kai po vienerių metų, nustačius vaikui nuolatinę globą, budintis globotojas jau nebegalėjo teikti paslaugų.

Todėl berniukas buvo apgyvendintas bendruomeniniuose vaikų globos namuose kitame rajone. Tokį sprendimą lėmė tai, kad, nustačius jam nuolatinę globą, neatsirado šeimos ar šeimynos, kuri norėtų tą vaiką nuolatos globoti“, – pasakojo S. Sagatienė.

Į šeimas negrąžino

Kėdainių pagalbos šeimai centro praktikoje dar nebuvo atvejo, kad iš budinčio globotojo vaikai būtų grąžinti gyventi į biologinę šeimą. Taip yra todėl, kad šeimos savo problemų neišsprendė arba dar sprendžia.

Todėl Globos centras intensyviai ieško vaikams nuolatinių globėjų ne tik Kėdainių savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje – šeimos ar šeimynos, norinčios globoti, o neradus jų, vaikui ieškoma bendruomeninių vaikų globos namų.

Pasak įstaigos vadovės, 2019 metais keturi nauji asmenys pradėjo teikti budinčio globotojo paslaugas. Dar pora žmonių buvo konsultuoti globos centro soc. darbuotojų, tvarkosi dokumentus, lanko specialius mokymus.

Jeigu norite rūpintis

Kievienas, norintis tapti budinčiu globotoju, turi atitikti Civiliniame kodekse ir Socialinių paslaugų įstatyme numatytus reikalavimus budinčiam globotojui, vaikus globojančiai šeimai ir būti gavęs teigiamą išvadą iš Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotų asmenų dėl pasirengimo tapti globėju.

Dėl išsamesnės infomacijos galite kreiptis į Globos centrą, įsikūrusį Kėdainių pagalbos šeimai centre, Vydūno g. 6, Kėdainiai, telefonu (8 347) 5 55 31.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.