Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, vyksiantis Kėdainių džiazo festivalis”Broma Jazz” pristato net kelias Lietuvos džiazo premjeras. Pirmosios premjeros autorius ir festivalio senbuvis Jievaras Jasinskis projektui „Greener Grass” subūrė beveik keturiasdešimt atlikėjų, o privati džiazo akademija „Jazz academy” ir Klaipėdos džiazo orkestras subūrė jaunimo džiazo orkestrą iš visos Lietuvos.

2019 m. „Broma Jazz“ festivalio akimirkos (nuotr. Tito Valionio).

„Dabartinė situacija festivalio programos neriboja, nepatyrėme nuostolių dėl neatvykstančių užsienio atlikėjų, nes festivalio misija visus septynerius metus buvo Lietuvos džiazo atlikėjų kūrybos ekspozicija”, – sako festivalio organizatorius Vitalis Vidikas.


Kompozitorius trombonininkas Jievaras Jasinskis Kėdainių džiazo festivalio scenoje subrandino ir pristatė ne vieną projektą, čia pirmus pasirodymus surengė „Reinless”, „Lithuanian JJazz Ensemble”. Šįmet premjerą surengs didžiausi ir ambicingiausi iki šiol „Greener Grass”, į jį suburti kolektyvai „Reinless” ir „Lithuanian JJazz Ensemble”, taip pat VDU kamerinis orkestras, vokalistė Simona Jakubėnaitė, iš viso –36 atlikėjai. Klausytojai išgirs aranžuotus Jievaro Jasinskio, Liutauro Janušaičio ir Dorotėjos Būdaitės kūrinius, kai kurie savo skambesio ir atlikėjų laukė dešimtmetį.
„Pasiruošimas šiam pasirodymui prasidėjo dar 2014 m., kuomet festivalio „Broma Jazz” vadovas Vitalis Vidikas pasiūlė man debiutuoti Kėdainių scenoje su nauja, niekam negirdėta programa. Taip atsirado kolektyvas „Reinless”. „Greener Grass” – mūsų įsivaizdavimas apie kokybišką pop muziką, atliekamą tokio gausaus būrio muzikantų. Tad idėjos tik auga”, – sako kompozitorius Jievaras Jasinskis.

Kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis.


Septynios kompozicijos pasakoja vieną istoriją. Pastarųjų įvykių šešėlyje muzika kalba apie naują pradžią, vadavimąsi iš savo paties baimių ir gniaužtų („Monday”, „Heaven”), apie atradimo džiaugsmą atsikračius nerimo ir praeities naštos („Living in the Past”). Apie meilę („Magic”) ir realybę („Tell me now”), jog kartais turime prisiversti atsipalaiduoti ir pasiduoti šokiui („Do you wanna dance?”). Koncertą vainikuos naujausia J. Jasinskio ir D. Būdaitės kompozicija, kurta šiam koncertui „Greener Grass” – kaimyno veja žalesnė tik atrodo, kuo daugiau dėmesio skirsime jai, tuo mūsų pačių kiemas labiau skurs.


Kitos festivalio premjeros autoriai patys sprendžia aktualią džiazo ir edukacijos problemą. Lietuvos jaunimo džiazo orkestre, suburtame privačios džiazo akademijos „Jazz Academy” ir Klaipėdos džiazo orkestro, muzikuoja jaunieji muzikantai iš Šakių, Skuodo, Kėdainių, Vilkaviškio, Rietavo, Sedos, Šilutės. Šio projekto tikslas – padėti jauniems atlikėjams megzti kontaktus dar jų muzikinio kelio pradžioje ir įprasminti jų muzikos studijas.

Vienas iš Lietuvos jaunimo džiazo orkestro vadovų Arnas Mikalkėnas.


„Gyventi iš muzikos be kūrybos yra labai sunku. Nekalbu apie stilių, gali groti mainstreamą, lotynų, rock’ą, pop muziką ar dar ką nors, bet jeigu neturėsi kažkokio identiteto, bus sunku. Todėl kūrybiškumą reikia labai skatinti. Tai žymiai sudėtingesnis kelias, bet jis atsiperka”, – teigia vienas orkestro vadovų Arnas Mikalkėnas. Kartu su festivaliu „Jazz Academy” pakvies į viešą paskaitą ape džiazo raidą ir diskutuos apie atlikėjų perspektyvas džiaze. Lietuvos jaunimo džiazo orkestras surengs koncertą 16 val. Rotušės kiemelyje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.