Šiandien, vasario 19-ąją, į Briuselį šalies ūkininkų delegacijos sudėtyje išskrido ir Kėdainių rajono žemdirbiai. Jie kartu su kitų šalių ūkininkais palaikys savo šalių vadovus svarbiose derybose dėl artėjančio naujo Europos Sąjungos (ES) finansavimo laikotarpio.

Rytoj, vasario 20 dieną, į Europos Sąjungos (ES) Vadovų Taryba renkasi į neeilinį susitikimą, kuriame tarsis ir derėsis dėl ES biudžeto – ES daugiametės finansinės perspektyvos (biudžeto) programos 2021–2027 m.

Tądien Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkininkų būrys prie Vadovų Tarybos rinksis palaikyti savo šalių vadovus derybose, reikalaudami teisingo tiesioginių išmokų paskirstymo pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką, kurį jiems garantavo šalių stojimo į Bendriją sutartis.

Šalių vadovų susitikimo metu planuojama Baltijos žemdirbių palaikymo akcija prezidentams derybose. Mūsų žemdirbiai taip išreikš palaikymą Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Todėl šiandien į Briuselį užsakomuoju reisu išskrido daugiau kaip 160 Lietuvos žemdirbių. Tarp jų ir kėdainiečiai – Virmantas Ivanauskas (Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga), Dainius Kižauskas (Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija), Šarūnas Šiušė, Ovidijus Talmantas, Ignas Jankauskas (Lietuvos grūdų augintojų asociacija).

Į Lietuvą ūkininkų delegacija grįš vasario 21 dieną.

Piketo organizatorius – Lietuvos žemės ūkio taryba.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.