„Bočiai“ įrodys, kad amžius – ne riba

Skambiai ir nuotaikingai – taip praėjusį šeštadienį Kėdainių visuomenei prisistatė naujai įsteigta Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kėdainių rajono bendrija. Pirmasis susitikimas, vykęs Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje, sulaukė gausių svečių ir sveikinimų.

Kėdainių „Bočiai“ kviečia prisijungti kraštiečius iš visų rajono kampelių, norinčius gyventi aktyviai ir turiningai.

Idėja gimė vasarą

Visoje Lietuvoje aktyviai veikianti sąjunga iki šiol Kėdainiuose padalinio neturėjo. Jo steigimo iniciatorius, „Bočių“ Kėdainių rajono bendrijos pirmininkas Vytautas Bička pasakojo, kad tokiam žingsniui paskatino respublikinės „Bočių“ organizacijos pirmininkas Petras Ruzgus. „Su ansambliu „Papartis“ per Tėvo dieną koncertavome Jonavoje, mat jau keletą metų draugaujame su jonaviškiais „Bočiais“. Ten dalyvavo ir visos sąjungos pirmininkas, kuris nusistebėjo – gyvename tokiame rajone, Lietuvos centre, o neturime „Bočių“ skyriaus! Taigi aš perdaviau tokią mintį kolektyvui, visi vieningai pritarė, ir grįžę ėmėmės to nelengvo darbo. Esu dėkingas, kad labai daug padėjo Elena Šipelienė ir Irena Petraitienė. Vasarą subūrėme daugiau kaip trisdešimt bendraminčių – narių, tvarkėme steigimo dokumentus ir štai šiandien norime prisistatyti kėdainiečiams“, – šypsojosi aktyvus senjoras.

Kviečia prisijungti iš visų rajono kampelių

Pasak V. Bičkos, bendrijos steigiamojo susirinkimo metu buvo išrinkta valdyba, revizijos komisija, pirmininkas. Organizacijai šiuo metu priklauso nariai ne tik iš Kėdainių miesto, bet ir iš viso rajono: Nociūnų, Pelėdnagių, Pėdžių, Pavermenio. „Bočiai“ kviečia prisijungti norinčiuosius iš bet kurio rajono kampelio, o visą reikalingą informaciją jums suteiks bendrijos pirmininkas V. Bička, kurio telefono numeris yra 8 614 37240. Vienintelė sąlyga norint tapti „Bočių“ nariu – reikia būti pensinio amžiaus arba turėti neįgalumo grupę.

„Mūsų tikslas – suburti bendraminčius, pagyvenusius žmones, kad jie nesėdėtų namuose vieni, o užsiimtų įdomia veikla. Bendrija turi ansamblį „Papartis“, subūrėme giesmių giedojimo, folkloro grupes, rengsime vakarones, keliausime po Lietuvą, lankysime muziejus, bendradarbiausime su kitų rajonų „Bočiais“ ir su jaunimu, prisidėsime prie miesto aplinkos gražinimo talkose“, – vardino vadovas. Tarp artimiausių planų – lapkričio mėnesį viešojoje biblio­tekoje vyksiančių kompiuterinio raštingumo kursų lankymas, išvyka į Druskininkus, Advento popietė. Bendrija taip pat žada sveikinti savo narius jubiliejinių sukakčių progomis, o pirmąja nare, kuriai buvo parodytas toks dėmesys, tapo gražų jubiliejų švenčianti kėdainietė Stasė Juodelienė.

„Mes nebūsime konkurentai kitoms rajone pagyvenusius žmones vienijančioms organizacijoms, gražiai bendradarbiausime, kviesime į bendras vakarones. Esame dėkingi Vitalijai Augulienei, kuri suteikė galimybę mums susiburti Vilainių kultūros namų salėje“, – sakė pirmininkas.

Naujai įsikūrusios „Bočių“ Kėdainių bendrijos pirmininką Vytautą Bičką sveikino Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyriaus atstovė Violeta Berlėtaitė.

„Jūs užkrečiate džiaugsmu gyventi“

„Bočių“ entuziazmu ir aktyvumu džiaugėsi rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė, sakydama: „Žiūrėdama į jūsų spindinčias akis, svarstau, kad iš jūsų yra ko pasimokyti: jūs užkrečiate džiaugsmu gyventi, turite daug jėgų…“ Rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus ir savo vardu vicemerė perdavė nuoširdžius sveikinimus, linkėjo sėkmingai gyvuoti ir pažadėjo padėti, kuo galės.

Pasveikinti Kėdainių rajono bendrijos iš Vilniaus atvyko visos „Bočių“ sąjungos pirmininkas P. Ruzgus, kuris pabrėžė, kaip svarbu į užtarnautą poilsį išėjusiam žmogui neužsidaryti tarp keturių namų sienų. „Išėjus į pensiją, tenka adaptuotis prie naujo gyvenimo, tai susiję ir su psichologine, ir su fizine sveikata. Naujo etapo pradžia neretai tampa vienatvės priežastimi. Tai nėra lengva“, – kalbėjo svečias. Priminęs svarbiausius šios sąjungos įgyvendintus projektus ir darbus, P. Ruzgus pasidžiaugė, kad „Bočiai“ šiemet pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos lėšomis remiamą projektą „Amžius – ne riba“, kuriame dalyvaus partneriai iš Latvijos bei Estijos.

Šventiniame renginyje dalyvavo gausus būrys svečių iš įvairių organizacijų, įstaigų, bendrijų, tarp jų – ir Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Artūras Stanevičius. Visi jie sveikino „Bočių“ iniciatyvą, linkėjo įdomios veiklos, sveikatos. Koncerte skambėjo kėdainiečių ansamblio „Papartis“ ir Jonavos „Bočių“ ansamblio „Dobilas“ atliekamos dainos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.