„Jaudulio prieš šį „Bobų radijo“ penkioliktojo gimtadienio koncertą tiek pat, kiek prieš debiutinį pasirodymą. Širdis spurda ne dėl pačių naujausios programos pristatymo, bet dėl visų grupės vaikų išėjimo į sceną – savo atžaloms patikėjome vedančiųjų vaidmenį, tad nuo šiol „Bobų radijas“ juokauja kartu su „radijukais“, – prieš gimtadieninį koncertą sakė Surviliškio humoro grupės „Bobų radijas“ vadovė Erlenda Turskienė.
Visoje Lietuvoje puikiai pažįstama humoro grupė – penkios moterys ir vienas vyriškis. Savo patirtimi, perleista per juoko prizmę, dalijasi Erlenda Turskienė, Nijolė Dilkienė, Vijoleta Počiulpienė, Giedrė Kranauskienė, Irma Kriščiūnienė ir Albinas Počiulpas.
Įkvėpė dukros gimimas
„Taip jau nutiko, kad mūsų kolektyvas tapo savotiška kaimo vizitine kortele, o prasidėjo viskas gana netikėtai, kai aš susilaukiau jauniausios dukros. Juokauju, kad dažną moterį tokiais atvejais užklumpa pogimdyvinė depresija, o mane apėmė juoko manija, kuria turėjau pasidalyti su kitais. Mintis apie humoro grupę, tada labiau agitbrigadą, pasakiau kelioms bičiulėms. Jos nesibrangindamos palaikė. Taip ir juokiname save bei kitus jau penkiolika metų“, – „Bobų radijo“ ištakas puikiai mena jo įkūrėja.
Paklausta, kodėl surviliškietės šitaip pavadino savo kolektyvą, grupės vadovė buvo labai konkreti: „Ne paslaptis, kad seniau kaimo moterėlių apkalbas vadindavo „bobų radiju“, tai mums net nereikėjo vargintis dėl pavadinimo – pasikrikštijome taip, kad visiems viskas aišku būtų.“
Sėkmės raktas – trijuose dalykuose
Anot E. Turskienės, tiek ilgai jų grupė gyvuoja dėl kelių priežasčių. „Mūsų sėkmės raktas slypi trijuose dalykuose. Pirmiausia, kolektyvo sudėtis nesikeičia nuo pat įkūrimo, vadinasi, viena kitą pažįstame ne tik iš pusės žodžio, bet ir iš kvėpavimo. Antra, mes esame draugės ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Trečia, mes nebijome pasijuokti iš savęs“, – sakė „Bobų radijo“ siela.
Surviliškietės per penkiolika metų parengė trylika programų. Penkioliktajam gimtadieniui jos pristatė premjerą, sukurtą pagal Kristijono Donelaičio „Metus“. „Mes juokaujame iš visko, kas mus supa. Iš to, kas mums aktualu, kuo pačios kvėpuojame. Kaimo gyvenimas – neišsenkantis idėjų lobynas. Scenoje kuriame tris kaimo moteryčių ir du miesto poniučių vaidmenis. Esame susigyvenusios, viena kitą puikiai papildome“, – sakė E. Turskienė.
Vaidmenys pagal charakterį
Nuo pat pirmų dienų humoro grupėje juokaujanti Nijolė Dilkienė dėkinga Erlendai, kad ji sugebėjo atrasti kiekvienos „bobos“ vietą ir charakterį. „Esame moterys, iš pradžių buvo visko: ir karštesnių diskusijų, ir nepamatuotų norų, ir baimių. Vėliau viskas susistygavo, tad dabar statydamos naują programą vis laukiame, ką vadovė naujo ir šmaikštaus pasiūlys.
Esame išmaišiusios visą Lietuvą. Džiugu, kad ir visos programos puikiai pavykusios bei sulaukusios įvertinimo“, – grupės sėkme džiaugėsi N. Dilkienė.
Vienintelis humoro kolektyvo vyriškis Albinas Počiulpas prisipažino, kad į grupę atėjo tikėdamas, kad tik startuoti padės, tačiau užsiliko visus penkiolika metų: „Atėjau trumpam, bet užsilikau ne taip ir mažai. Mane žavi šio moterų penketuko optimizmas ir gebėjimas prajuokinti paprastus žmones. Labai linkiu, kad „Bobų radijas“ sulauktų tikros pilnametystės – iš pradžių aštuoniolikos, o vėliau ir dvidešimt vienerių metų.“
Programos juokingos ir nebanalios
Surviliškio humoristės – ne vienos šventės, festivalio bei įvairių juoko konkursų nugalėtojos. „Bobų radijas“ nuo 2000-ųjų metų dalyvauja respublikinėje humoro šventėje „Juokis“ ir tik vieną kartą iš jos grįžo su diplomančių įvertinimu, visus kitus kartus jos buvo išrinktos laureatėmis.
„Juokis“ sambūrio vadovas Vaclovas Vičius negaili gerų žodžių Surviliškio humoro kolektyvui: „Mūsų sambūryje sukasi apie trisdešimt grupių, o „Bobų radijas“ nuo pat pirmų dienų įsitvirtino penketuke ir nepaleidžia lyderių pozicijų. Tiek mane, tiek visus žiūrovus labiausiai žavi tai, kad moterys moka rasti aktualių temų, iš kurių galima pasijuokti. Be to, jos labai įdomiai meniškai perteikia savo sumanymus. Lietuvoje labai nedaug humoristų, kurie koncertuose gyvai grotų ir dainuotų – surviliškietėms tai jokia problema. Jos kategoriškai nusistačiusios prieš fonogramas. „Bobų radijo“ programos visada juokingos ir nebanalios. Puikiai žinome, kad juokinti žmones labai sudėtinga. Aš šį kolektyvą vadinu paprastai – tai penki siųstuvai ir vienas stiprintuvas.“
Penkioliktasis „Bobų radijo“ gimtadienis Surviliškyje tapo viso kaimo ir jo draugų didele humoristine puota. Surviliškiečiai vos tilpo į mokyklos salę, kad pasižiūrėtų, kuo dabar kvėpuoja jų humoristės bei jų draugai, kurie mielai atvyko pasveikinti bičiulių. Savo sveikinimus, apipintus juokais, „Bobų radijui“ atvežė dzūkiškoji „Spanguolė“ iš Varėnos rajono, žemaitiškasis „Kanapis“ iš Telšių rajono, pajūrietiškas „Skardis“ iš Klaipėdos rajono ir „Parodijų teatras“ iš Panevėžio rajono.