Siekiant užtikrinti darbuotojų produktyvumą, pasitelkiami įvairiausi metodai ir skirtingos technikos, tačiau pirmiausiai reikėtų pradėti nuo pagrindų – kokybiški biuro reikmenys taip pat gali turėti įtakos jų efektyvumui. Dėl to atsakingai reikėtų rinktis tiek kanceliarines prekes, tiek ir didesnius biure naudojamus daiktus. Šį kartą pasidalinsime svarbiausių pirkinių sąrašu ir patarimais, kurie padės įsigyti Jūsų ofisui labiausiai tiksiančius reikmenis.

Kokių reikmenų prireikia biure?

Nors priklausomai nuo verslo specifikos tam tikri reikmenys gali skirtis, nei vienam biurui dažniausiai nepavyksta išsiversti be šių atributų:

·        Rašymo priemonės.

Nors šiais laikais ranka rašome vis rečiau, darbe tikrai pasitaiko situacijų, kuomet reikia greitai pasižymėti svarbią informaciją ar užsirašyti netikėtai kilusią idėją. Pasirūpinkite, kad visuomet būtų galimybė tai padaryti. Tušinukai, pieštukai, markeriai ar žymekliai turėtų būti darbuotojams lengvai pasiekiami. Idealiu atveju reikėtų apsirūpinti skirtingais jų tipais ir spalvomis – vėliau išryškės tendencijos, kurios rašymo priemonės Jūsų biure yra naudojamos dažniausiai.

·        Popieriaus prekės.

Apsirūpinus rašikliais, reikės pagalvoti ir apie tai, ant ko bus rašoma – šiuo atveju ir vėlgi turėsite ne vieną alternatyvą. Užrašų knygutės, spalvoti, lipnūs lapeliai – tai keletas tokių variantų. Ypač svarbus bus biuro popierius, kurį naudosite ne tik užrašams, bet ir spausdinimui, skanavimui ar kitoms panašioms užduotims – turėtumėte pasirūpinti pakankamai gausiomis jo atsargomis.

·        Informacijos saugojimo sprendimai.

Reikės pasirūpinti tiek skaitmeninių, tiek popierinių dokumentų saugojimo sprendimais, kurie padės išlaikyti tam tikrą tvarką ir sistemą. Popieriniams dokumentams galėsite rinktis aplankus, segtuvus ir etiketes, o skaitmeniniams pravers išoriniai kietieji diskai, USB raktai ir įvairios internetinės duomenų saugojimo platformos.

·        Kitos kanceliarinės prekės.

Be jau minėtų kanceliarinių prekių, biure gali prireikti ir smulkesnių reikmenų, tokių kaip žirklės, sąvaržėlės, segtukai, dažų ar rašalo kasetės. O visų jų laikymui pravers dėžutės, krepšeliai ar lentynėlės.

·        Ofiso baldai.

Šiuos gaminius keičiame pakankamai retai – dėl to dar svarbiau pasirūpinti, kad jie būtų patogūs ir ergonomiški. Svarbiausia yra įsigyti stalus ir kėdės, o po to galima pagalvoti ir apie papildomą komfortą kuriančius baldus bei įrenginius. Patogi sofa poilsio erdvėje, ventiliatorius, šildytuvas ar drėkintuvas yra keletas tokių idėjų.

·        Technologijos.

Galiausiai beliks apsirūpinti kompiuterine technika. Nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai, kompiuterių korpusai, pelės, klaviatūros ir kiti aksesuarai ženkliai prisidės prie to, kaip efektyviai darbuotojams pavyks susitvarkyti su pavestomis užduotimis. Tikėtina, kad nepavyks išsiversti ir be spausdintuvų, o sklandžias prezentacijas užtikrins kokybiški projektoriai.

Į ką atsižvelgti renkantis biuro reikmenis?

Nors biuro reikmenų sąrašas yra pakankamai ilgas, renkantis daugelį iš jų, galima vadovautis tais pačiais patarimais:

·        Išsigryninkite poreikius.

Priklausomai nuo to, kaip dažnai ir kokioms reikmėms bus pasitelkiami atitinkami biuro reikmenys, skirsis jiems keliami reikalavimai. Pavyzdžiui, asmeniniams užrašams gali pakakti ir paprastesnių prekių, tačiau jeigu jos vienu ar kitu būdu prisidės prie Jūsų kuriamo įvaizdžio, vertėtų rinktis aukščiausios kokybės produkciją. O jeigu kai kurių priemonių prireikia tik kartą ar kelis kartus per metus, taip pat pakaks pigesnių variantų.

·        Pagalvokite apie darbuotojų pasitenkinimą.

Labai svarbu, kad biuro reikmenys atitiktų darbuotojų lūkesčius – niekuomet nesuklysite pasirinkę funkcionalesnius, didesnį komfortą užtikrinančius gaminius. Jei kyla abejonių, pasiteiraukite jų pačių nuomonės – tuomet būsite tikri, kad parinktos priemonės jiems iš tiesų bus naudingos darbinėje aplinkoje.

·        Apsibrėžkite biudžetą.

Ne paslaptis, kad aukštesnės kokybės biuro reikmenys gali pareikalauti kiek didesnių išlaidų. Visgi, tikriausiai esate pastebėję, jog tokios investicijos netrunka atsipirkti, kadangi reikmenys tarnauja ilgiau, o naudoti juos galima patogiau. Geriausia šiuo atveju apsibrėžti biudžetą, kurį galite skirti atitinkamiems reikmenims: paieškoję specialių pasiūlymų, lengvai turėtumėte surasti geriausiu kainos ir kokybės santykiu pasižyminčias prekes.

·        Nepamirškite ekologijos.

Šiais laikais vis daugiau verslų atsakingai žiūri į poveikį, daromą aplinkai – dėl to biuruose pasitelkiami tvarūs, ekologiški sprendimai. Tokių variantų galima rasti ir tarp biuro reikmenų – niekuomet nesuklysite jiems teikdami pirmenybę. Taip ne tik prisidėsite prie gamtos išsaugojimo, bet ir siųsite labai aiškią žinutę savo darbuotojams ir partneriams.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti biuro reikmenis. Jų pasirinkimo įvairovės dabar tikrai netrūksta – tuo galėsite įsitikinti apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. Nr. 302.