Jau rytoj Kėdainių rajono savivaldybės taryba svarstys svarbų projektą – šių metų biudžetą, lemsiantį, kaip gyvensime šiais – 2020-aisiais – metais. Ir nors jo pajamos dėl augančios ekonomikos planuojamos gerokai didesnės nei praėjusiais metais, gali būti, kad ne visiems kraštiečiams gyvenimas dėl to bus geresnis. Dar 2019 metų pabaigoje patvirtintame 2020-2022 metų strateginiame Kėdainių rajono veiklos plane 100 tūkstančių eurų buvo numatyta skirti Pavermenio kaimo buitinių atliekų nuotekų šalinimo išplėtimo darbams, tačiau rajono savivaldybės administracija dėl lėšų stygiaus į biudžeto projektą šios sumos neįtraukė.


Administraciją ieškoti pinigų ragino net patys valdantieji

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos komitetuose svarstant 2020 metų rajono biudžeto projektą, frakcijos „Kėdainių rajono valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ atstovai paragino savivaldybės administraciją biudžete rasti lėšų šiam tęstiniam projektui, kurį įgyvendinus Truskavos seniūnijoje, Pavermenio kaime galiausiai būtų sutvarkyti gyventojams itin reikalingi buitinių atliekų nuotekų šalinimo įrengimo darbai.

„Žmonės jau daugybę metų laukia. Galiausiai reikia užbaigti šį projektą“, – teigė frakcijos „Kėdainių rajono valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ seniūnė Adelė Štelmokienė.

Tokios pat nuomonės laikėsi ir valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ atstovas, Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Romualdas Gailiūnas, pabrėžęs, kad šiam projektui lėšos numatytos ne tik Kėdainių rajono savivaldybės šių metų strateginiame veiklos plane, bet juo labiau – tai tęstinis projektas, kurio užbaigimui lėšas surasti yra būtina.


Administracijos direktorius A. Kacevičius: „Jūs nejuokaukit“

„Iš tikrųjų mes strateginiame plane numatėme tą 100 tūkstančių eurų skirti šiam projektui, o biudžete, kaip matome, tų pinigų neliko. Taigi, mes turėtume įpareigoti Kėdainių rajono savivaldybės administraciją nuo savęs susimažinti tą 100 tūkstančių ir skirti juos tęstiniam Pavermenio kaimo buitinių atliekų nuotekų šalinimo išplėtimo projektui“, – pabrėžė R. Gailiūnas.

Tačiau tokia idėja visiškai nepatiko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui, kuris ne kartą pabrėžė, kad tokių lėšų tiesiog nėra.

„Jūs nejuokaukit. Iš kur tokius pinigus paimti?“ – kolegų klausė A. Kacevičius.


Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ne kartą pabrėžė, kad Pavermenio kaimo buitinių nuotekų tinklų įrengimo projektui lėšų tiesiog nėra.

Nurodė pinigų šaltinius

Kad Kėdainių savivaldybės administracija privalo užtikrinti, jog nuotekų tinklų projektas Pavermenio kaime būtų tęsiamas ir užbaigtas, pritarė ir Tarybos narys, opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius, kuris čia pat A. Kacevičiui pasiūlė šaltinius, kur būtų galima surasti trūkstamas lėšas.

„Pirmiausia administracija galėtų sumažinti numatomą skirti sumą savivaldybės veiklos viešinimui, kuri šiais metais išaugo daugiau nei dvigubai. Taip pat jūs planuojate skirti gerokai didesnes sumas miesto švenčių organizavimui. O tai dar viena eilutė, kurią apkarpius atsirastų taip reikalingų pinigų Pavermenio kaimui“, – teigė Ekonomikos ir biudžeto komiteto narys S. Grinkevičius.


Tarybos narys, opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui pasiūlė šaltinius, kur būtų galima surasti trūkstamas lėšas.

Valdžia savęs nusiskriausti neketina

Tačiau taip trūkstamų lėšų galima rasti ir kitose programose. Primename, kad patvirtintame 2020-2022 metų rajono strateginiame plane savivaldybės valdymo tobulinimo programai šiems metams numatyta skirti kiek daugiau nei 8,1 milijono eurų, kai 2019 metais pakako 6,9 milijono eurų.

Tiesa, per ateinančius dvejus metus valdžia planuoja atsiriekti dar didesnį visų mokesčių mokėtojų suneštų lėšų gabalą. Planuojama, kad 2021 metais finansavimas savivaldybės valdymo tobulinimui turėtų didėti iki 8,7 milijono eurų, o 2022 metais – iki 9,1 milijono eurų.

Valdininkai pasirūpino ir tuo, kad apie jų gerus ir tik gerus darbus garsas sklistų kuo toliau ir garsiau. Mat savivaldybės veiklos viešumo užtikrinimui 2020 metams numatyta skirti 50 tūkstančių eurų. Tokios pat sumos viešinimui numatytos ir 2021 bei 2022 metams. Tuo tarpu ankstesnei valdžiai šiai priemonei įgyvendinti per metus pakakdavo ir daugiau nei dvigubai mažesnės sumos – 24,6 tūkstančio eurų.