Jau kitą pirmadienį, birželio 5 d., 343 Kėdainių savivaldybės mokyklų abiturientai ir apie 70 Kėdainių profesinio rengimo centro abiturientų laikys pirmąjį brandos egzaminą.

Nacionalinė Švietimo agentūra (NŠA) praneša, kad artėjant pagrindinei valstybinių brandos egzaminų sesijai ir siekiant užtikrinti skaidrų bei sklandų egzaminų procesą, policijos pareigūnai atliks tikslinę informacijos, susijusios su egzaminais, stebėseną interneto socialiniuose tinkluose.

„Nors rimtesnių incidentų vykstant brandos egzaminams pastaraisiais metais nepasitaikė, vis dėlto negalima visiškai atmesti nusikalstamų veiksmų tikimybės, tarkime, kai norintys pasipelnyti internete abiturientams siūlo įsigyti neva nutekintas egzaminų užduotis. Profesionali ir veiksminga policijos pareigūnų pagalba tokiais atvejais būna nepakeičiama“, – sako NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

„Ilgametė bendradarbiavimo patirtis leidžia tikėtis, kad ir šiais metais nebus susidurta nei su rimtesniais brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos pažeidimais, nei su sunkesniais sukčiavimo ar kitos nusikalstamos veikos atvejais“, – pažymi ji.

NŠA pabrėžia, kad Valstybinio brandos egzamino užduotys – tarnybos paslaptį sudarantys dokumentai – išlieka įslaptintos iki to laiko, kol būna pristatytos į egzamino patalpą ir nustatyta tvarka atidaromi vokai. Paviešinusiems ar įsigijusiems egzaminų užduotis gresia baudžiamoji atsakomybė.

Kriminalinės policijos biuro teigimu, situacija bus stebima atidžiai. Ir brandos egzaminų sesijos išvakarėse, ir jos metu pareigūnai vykdo tikslinę informacijos, susijusios su egzaminais, stebėseną interneto socialiniuose tinkluose.

NŠA darbuotojai ir policijos pareigūnai siekia užkirsti kelią sukčiautojų bandymams pasinaudoti abiturientų patiklumu ir įsiūlyti jiems neva tikras egzaminų užduotis.

„Kaip ir kasmet, policija skirs resursų ir stebės elektroninę erdvę, fiksuos ir bandys užkardyti nesąžiningus bandymus platinti egzaminų užduotis ar vykdyti kitus neteisėtus veiksmus“, – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas.

Policijos pareigūnai perspėja, kad asmenys, besiruošiantys tiesiogiai arba internete parduoti ar įsigyti egzaminų užduotis, net jeigu jos žinomai neatitinka realybės, visais atvejais sulauks teisėsaugos dėmesio ir bus baudžiami įstatymo numatyta tvarka.

ELTA