Projektas „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ pradėjo kelionę ir apkeliaus 10 Lietuvos regionų bei dvi lietuvių bendruomenes Norvegijoje. Birželio 6, 7, 8 dienomis jis viešės Kėdainių krašto muziejuje.

„Keliaujantis Aristavėlės dvaras“ – tai projektas, suteikiantis progą pažinti dvarų kultūrą per skirtingus pojūčius. Kuo kvepia dvare? Koks dvaro patiekalų skonis? Kaip rengdavosi dvariškiai? O ką ten galima pamatyti, išgirsti, paliesti? Atvykite ir patirkite!

„Keliaujantis Aristavėlės dvaras“ – įrengta mobili ir interaktyvi XVIII a. pab. – XIX a. vid. dvaro ekspozicija, kurioje lankytojai susipažįsta tiek su šio konkretaus dvaro, tiek apskritai Lietuvos dvarų kultūra.

Unikalūs Aristavėlės dvaro rūmai – vertingas baroko laikotarpio lietuvių medinės architektūros pavyzdys, jį galima išvysti Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Šie rūmai nepasižymi dideliu masteliu ir prabanga, tačiau yra gerai išlaikę tipišką bajoriškos rezidencijos vaizdą, kurio palikime atsispindi viduriniojo bajorijos sluoksnio materialinė ir dvasinė kultūra.

Lietuvos liaudies buities muziejaus projektas „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ yra finansuojamas iš 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos lėšų pagal Lietuvos Respublikos susitarimo memorandumą su Islandija, Lichtenšteino Kunigaikštyste ir Norvegijos Karalyste.

Šaltinis: Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio inf.