Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka „nepasiduoda“ karantinui ir atidaro… galeriją languose. Nuo šios savaitės, visą likusį rudenį ir Advento laikotarpį, iki pačių Trijų Karalių, senojo bibliotekos pastato languose iš tolo ryškiomis spalvomis spindės Algimanto Lūžos fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“.

Praeiviai stabteli prie langų

Kėdainių senamiestį gerokai ištuštino ne tik apniukusios ir pilkos rudens dienos, bet ir karantinas: nebevažiuoja autobusai su ekskursijomis, pėsčiųjų tiltu prabėga gerokai mažiau mokinukų, tykiai Nevėžyje plūduriuoja vytinė. Tačiau vakarais ir savaitgaliais, nepasiduodami rudens melancholijai, pasivaikščioti senosiomis gatvelėmis ir Nevėžio pakrante kėdainiečiai vis dar traukia. O priėję Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką, nuo šiol gali gėrėtis ir mirguliuojančiomis spalvomis bei vaizdais jos languose.

Bibliotekos langai kviečia pasigrožėti Krekenavoje gyvenančio, savojo krašto gamtos – Nevėžio slėnių, pievų ir miškų, augalijos ir gyvūnijos – metraštininko Algimanto Lūžos fotografijų paroda „Žiemos ilgesys“.

„Labai gaila, kad dabar karantininis laikotarpis ir patalpose parodų rengti negalime. Pasiūliau kolegėms, kad būtų įdomu surengti parodą languose. Senamiesčiu, pakrante vaikštinėja daug žmonių, o dabar dar ir stabteli prie mūsų langų. Malonu“, – šypsosi bibliotekos renginių organizatorė Laima Žilytė.  

Saulė, vanduo, šviesa

Algimantas Lūža – ištikimas kėdainiečių bičiulis, Kėdainių fotografų draugijos narys, jo parodų anksčiau buvo surengta ir Kėdainiuose bibliotekoje, ir Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje, o Panevėžio krašte – jų daugybė. „Algimantą visai pelnytai galime vadinti savojo krašto gamtos metraštininku, nes autorius savo darbais įamžina Nevėžio kraštą, saugo ir puoselėja gamtos grožį, suteikdamas galimybę pamatyti jį daugeliui žmonių. Fotografija – ir būdas atskleisti šio krašto gamtos įvairovę, parodyti ją, ir kartu išsaugoti“, – apie autorių rašo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.  

„Autorius dirba veterinaru Krekenavoje ir Surviliškyje, kaip pats sako – esantis gamtos stebėtojas, o jo antras tikėjimas – fotografija“, – Kėdainių rajono kaimynystėje gyvenantį gamtos metraštininką pristato L. Žilytė.

Jo fotografijose neįtikėtinais vaizdais atsiskleidžia gamtos peizažai, vandens srovės, rūko apgaubti  upės slėniai, šviesos patekimas į vandenį, lūžtantys jos spinduliai, t. y. natūralios gamtos, saulės ir vandens sukurti reiškiniai.
Iš Žemaitijos, Plungės, kilęs A. Lūža daug metų dirba pagal įgytą veterinarijos gydytojo specialybę, yra dirbęs veterinarijos gydytoju Panevėžio urėdijoje, tad turėjo galimybę stebėti ir fotografijose fiksuoti stumbrų, danielių, muflonų, dėmėtųjų elnių gyvenimą. Aktyviai  dalyvaujantis profesinėse fotomenininkų draugijose bei klubuose autorius yra surengęs beveik keturias dešimtis fotografijų parodų Lietuvoje ir kitose šalyse.

Linki gerų įspūdžių

„Žinojau, kad Algimantas Lūža turi savo fotografijų kolekciją „Žiemos ilgesys“. Pakviestas autorius mielai atvažiavo ir pakabinome parodą. Jei nesulauksime žiemos, kviečiame ja pasigrožėti bibliotekos langų galerijoje“, – kviečia L. Žilytė. Parodą biblioteka planuoja eksponuoti iki 2021 m. sausio 6 d. Langų galerijoje L. Žilytė planuoja rengti ir kitas parodas, kad kėdainiečiams ir miesto svečiams jos taptų įprastos.

Parodos autorius viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje taip pat linki visiems, laukiantiems žiemos, gerų įspūdžių: „Paroda bibliotekai ir visiems kėdainiečiams, svečiams be apribojimų, ištisą parą – pro langą. Žiemos belaukiant. Ačiū Laimai ir bibliotekos kolektyvui už pasitikėjimą. Visiems gerų įspūdžių!”

Senamiesčiu, Nevėžio pakrante vaikštinėjantys žmonės dabar galės stabtelėti ir prie viešosios bibliotekos langų. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos