Kėdainiečiai Joninių švęsti rinkosi į Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje surengtą šventę „Ein saulelė aplink dangų“.

Mažuosius Joninių svečius linksmino festivalio „Kleketynė“  dalyviai.

Mažuosius Joninių svečius linksmino festivalio „Kleketynė“ dalyviai.

Jos metu linksmybių netrūko nei mažiems, nei dideliems.

Pačius mažiausius kraštiečius džiugino regioninio vaikų folkloro festivalio „Kleketynė“ dalyviai, ne tik dainas dainavę, šokius šokę ir žaidimus žaidę, bet ir iš margaspalvių žiedų simbolinę saulę sudėję, kad visus metus šilumos ir šviesos netrūktų.

Joninių apeigų mokė Kėdainių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, o linksmavakaryje gerą nuotaiką dalijo liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“.

Dainų ir šokių Joninėse netrūko.

Dainų ir šokių Joninėse netrūko.

Kokia šventė – be Janinų ir Jonų pagerbimo. Šįkart tarp jų buvo ypatingas svečias – kėdainiečiams puikiai pažįstamas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas Jonas Zenonas Bernadišius. Jis birželio 24-ąją šventė ne tik vardadienį, bet ir gražų aštuoniasdešimtąjį gimtadienį. Dvigubos šventės proga nusipelniusį muziką sveikino rajono meras Saulius Grinkevičius, kultūros darbuotojai ir artimieji.

80 metų Jonas Zenonas Bernadišius mokytojauja jau 55 metus. Anykštėnas J. Z.  Bernadišius į Kėdainius atvažiavo po studijų Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, kur įgijo muzikos mokytojo ir choro vadovo specialybę. „Labai norėjau mokyti vaikus. Net studijuoti išvykau mamai nieko nesakęs. Tik po to, kai tapau studentu, mama sužinojo, ką aš veikiau Vilniuje. Tada mama tik pasakė, jog būtų gerai, kad pasirinkus tokį kelią nereikėtų dirbti sunkaus fizinio darbo. Tuos žodžius išpildžiau – griovių man kasti nereikia, bet dirbu gana nelengvą mokytojo darbą“, – sakė Z. Bernadišius.

Jonui Zenonui Bernadišiu dvigubos šventės - vardadienio ir gimtadienio - proga - rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus sveikinimai.

Jonui Zenonui Bernadišiui dvigubos šventės – vardadienio ir gimtadienio – proga – rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus sveikinimai.

Muzikas kurį laiką dirbo J. Paukštelio mokykloje, vėliau pradėjo vaikus mokyti Muzikos mokykloje. Dabar mokytojas turi nedaug mokinių, tačiau didžiuojasi visais, kuriuos mokė ar dar moko. „Man brangūs visi mokiniai. Ypač smagiu, kad ne vienas mano buvęs mokinys pasekė mano pėdomis ir dabar su jais dirbame kaip kolegos. Tikram muzikui nepakanka vien darbo, dar reikia ir Dievo dovanos. Tačiau išmokti pamilti muziką galima kiekvieną. Muzikos mokytojas kaip ir bet kuris kitas pedagogas turi turėti kantrybės, reikia nesibaiminti žaidimų, kad vaiką sudomintum tuo, ką nori pasakyti. Visada sakiau, kad muzikos mokymasis negali būti kančia, tai turi būti malonumas. Su vaikais dirbti malonu ir miela. Jie neleidžia susenti ir pasiduoti laiko naštai“, – sakė garsus muzikos mokytojas.

Be mokytojavimo J. Z. Bernadišius daugelį metų vadovauja įvairiems dainininkų ansambliams, o pastaraisiais metais dirba su sakralinės muzikos ansambliu „Giesmė“.

Kokia šventė - be tradicinių vaišių!

Kokia šventė – be tradicinių vaišių!

Joninių proga sulaukęs išskirtinio dėmesio kuklus daugelio respublikinių  ir rajoninių Dainų švenčių dalyvis sakė, kad kaskart ši diena jam vis kitokia: „Tai labai laukiama ir graži diena. Sulaukiu artimųjų dėmesio, kartu pabūname, pasidžiaugiame vienas kitu. Smagu, kad turiu du vardus, o vienas iš jų – Jonas. Atsišaukiu ir vadinamas Jonu, ir Zenonu. Visiems bendravardžiams linkiu geros nuotaikos ir sveikatos.“

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.