Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje atidaryta kėdainiečiams gerai pažįstamo kūrėjo, buvusio kraštiečio, dabar gyvenančio Vilniuje, Algio Augustaičio tapybos darbų ir koliažų paroda. Ji nėra lengva – veikiau skausminga, panardinanti tiek į atskiro žmogaus, tiek į tautos patirtą kančią.

Algio Augustaičio medžio koliažai.

„Atvežiau savo širdies skausmą. Čia – mano šeimos, giminės kančia ir mano dabartinė būsena“, – prisipažino A. Augustaitis. Seniau tapytus darbus autorius sako atnaujinęs ir įvilkęs į politinį rūbą. Tremtyje Sibire gimusį kūrėją tam paskatino įsigilinimas į savo šeimos, tėvelio gyvenimo istoriją rengiant antram leidimui knygą „Tamošynės vaikai“.
Dar kartą viduje išgyventi tremties baisumai paskatino meno kalba vėl prabilti apie tremtį, priespaudą, kančią.

„Aliejinė tapyba gera tuo, kad ji leidžia vėl „įeiti“ į paveikslą. Tad dabar jie atspindi mano dvasinę būseną. Tik nepamanykit, kad dejuoju. Dabartinę Lietuvą matau gražią, didžiuojuosi ja ir savo anūkais. Jiems atsivėrė laisvas pasaulis, galimybės rinktis. Tai tikrai džiugina“, – parodos atidaryme kalbėjo A. Augustaitis.

Įdomią istoriją turi ir medžio koliažas, iškalbingomis detalėmis nugulęs bibliotekos parodų erdvės sienas. Susimąstęs Rūpintojėlis, Nukryžiuotasis, surūdijusios grandinės, spygliuota viela ir saulės išblukintas medis, anksčiau tarnavęs kaip seno tvarto durys…

„Šie darbai turi labai seną istoriją. Prieš 20 metų, pristatydamas tėvelio knygą „Kančių keliu“, buvau šiuos koliažus atsivežęs į biblioteką. Tuomet manęs su jais nepriėmė, pasakė susirinkti savo pagaliukus ir keliauti… O dabar aš juos galiu eksponuoti. Galiu tik pasidžiaugti, kad per dvidešimt metų pasidarėme pakantesni, patobulėjome, tapome geresni“, – šyptelėjo kūrėjas.

Kėdainiuose ilgą laiką gyvenęs ir čia kūręs Algis Augustaitis yra rašytojas, tapytojas, verslininkas, buvęs sportininkas, žymus šachmatų treneris. Šiuo metu nenuilstantis kūrėjas yra paruošęs leidybai antrąjį knygos „Tamošynės vaikai“ leidimą, kuris turėtų pasirodyti birželio mėnesį. O minint Gedulo ir vilties dieną, menininkas kviečia kraštiečius atvykti į Zyplių dvarą Šakių rajone, kuriame žada eksponuoti šešias dešimtis savo darbų.

Panašios naujienos