Pirmadienį, po bemaž pusantro mėnesio pertraukos, duris lankytojams atvėrė Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka. Įstaiga laukia skaitytojų, tačiau, siekiant apsaugoti darbuotojus ir lankytojus nuo galimo užsikrėtimo koronavirusu, yra numatytos griežtos taisyklės, kaip bus galima į namus pasiimti knygas. Tiesa, skaitykla kol kas dar nedirbs.


Tik išduos knygas

Pasak M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorės Virginijos Grigorjevienės, Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, biblioteka nuo balandžio 27 dienos vėl priima lankytojus.

„Užtikrinsime, kad būtų laikomasi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Šiame etape biblioteka teiks tik knygų išdavimo į namus paslaugą. Kol nebus gautas atskiras leidimas, tol skaitykla nedirbs. Tikimės bibliotekos lankytojų supratingumo ir atsakingumo“, – sakė V. Grigorjevienė.

Svarbi informacija

M. Daukšos viešoji biblioteka turi 39 filialus, jų darbo laikas, atnaujinus veiklą, nesikeičia. Filialas „Liepa“ dirba I–V  10–18 val., „Jaunystė“ I–VI 10–18, šeštadienį 9–16 val. Miesto filialų darbo laikas taip pat nesikeičia. Knygas skaitytojai gali užsakyti internetu, telefonais (darbo laiku) (8 347) 53681, 8 685 11701 ir vietoje.

„Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką“, – pataria V. Grigorjevienė.


Kokie yra reikalavimai

Lankytojai į vidų gali patekti ir būti viduje tik su veido kaukėmis, papildomai rekomenduojama mūvėti pirštines, prie įėjimo dezinfekuoti rankas. Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama. Bibliotekos viduje nebus galima užkandžiauti, gerti.

Pagrindinis knygų išdavimas į namus atliekamas Periodikos skaitykloje 1 aukšte. Į patalpą reikia užeiti po vieną.

Į pastatą nebus įleisti lankytojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Laukiant eilės patekti į biblioteką, prašoma laikytis ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo vienas nuo kito.

„Lankytojus aptarnauja darbuotojai, aprūpinti visomis saugumo priemonėmis, prieš darbą jų sveikatos būklė ir pasiruošimas dirbti bus atsakingai patikrinti“, – patikino V. Grigorjevienė.

Aplinkos valymas ir dezinfekcija bibliotekoje bus atliekama vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu). Tuo metu lankytojai nebus aptarnaujami.

Grąžintos knygos 96 val. (4 paras) bus karantinuojamos.

Panašios naujienos