Semtis žinių, bendrauti, džiaugtis gyvenimu ir būti pozityviems – niekada nevėlu. Tokia puikia nuotaika naujus mokslo metus pradėjo senjorai – Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto studentai.

TAU fakulteto dekanė Gražina Jedemskienė žada, kad ir šiais mokslo metais senjorams netrūks nei įdomių paskaitų, nei išvykų.

Į atidarymo šventę naujose patalpose, kurias suteikė Kėdainių profesinio rengimo centras, susirinko daugiau kaip šimtas senjorų – vieni tęsti, kiti pradėti mokslų. Juolab kad šiais mokslo metais laukia intensyvūs anglų, vokiečių ir kompiuterinio raštingumo kursai, daugybė teminių paskaitų, ekskursijų, konferencijų. Tačiau apie viską – iš eilės.

Naujose patalpose

„Šie metai mums ypatingi, nes keičiame savo gyvavimo vietą. Kadangi Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centras, kuriame buvome įsikūrę, išsikėlė į Kauną, turėjome ieškotis kitos vietos, – vasaros rūpesčius prisiminė fakulteto dekanė Gražina Jedemskienė. – Esame labai dėkingi Kėdainių rajono savivaldybės merui Sauliui Grinkevičiui, kuris nuoširdžiai reagavo į mūsų prašymą ir padėjo ieškoti tinkamų savivaldybei priklausančių patalpų. Sulaukiau ir Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus Dangiro Kačinsko pasiūlymo prisiglausti Centro patalpose, ten ir apsisprendėme įsikurti. Esame dėkingi, kad turime naujus namus. Žinoma, patalpos toliau nuo centro, tačiau važiuojant 4-tu autobusu, manau, problemų nekils.“

Nuo paskaitų iki kelionių

TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanė Gražina Jedemskienė dėkojo Kėdainių PRC direktoriui Dangirui Kačinskui už suteiktas patalpas.

Šiais mokslo metais TAU tęs įprastą veiklą – bus rengiamos paskaitos humanitarinėmis ir socialinėmis temomis. O temų tikrai netrūks, nes šiemet ir kitais metais gausu minėtinų datų, sukakčių. „Pasitinkame Lietuvos valstybingumo šimtmetį, minime Piliakalnių metus, 110 metų nuo pirmojo moterų suvažiavimo Lietuvoje, 90 metų nuo Lietuvos universitetų moterų asociacijos susikūrimo“, – vardino G. Jedemskienė.

Numatytos paskaitos apie heraldiką, giminės medį, lietuvių etninės kultūros tradicijas. „Rengsime prot­mūšį, organizuosime susitikimus su kitomis Trečiojo amžiaus universitetų bendruomenėmis, vyksime į ekskursijas, spektaklius, koncertus. Planuojame dalyvauti Lietuvos universitetų moterų asociacijos konferencijoje Kaune, taip pat Trečiojo amžiaus universiteto Kauno apskrities filialo organizuojamoje respublikinėje konferencijoje Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui paminėti“, – būsimas veiklas minėjo TAU fakulteto dekanė.

Šiemet – daugiau lėšų

Šiais mokslo metais TAU turi galimybę pasiūlyti senjorams intensyvius kursus, kurie vyks Kėdainių profesinio rengimo centro suteiktose klasėse. Dviejų lygių anglų kalbos kursai vyks kiekvieną savaitę po 2 akademines valandas, taip pat rengiami intensyvūs vokiečių kalbos bei kompiuterinio raštingumo kursai.

Tokias galimybes senjorams suteikė iš savivaldybės gautas finansavimas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiais metais įvairioms savivaldybėms skyrė lėšų nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtrai skatinti. TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetas parengė projektą „Besilavinantis senjoras – sveika, integruota visuomenė 2“ ir pateikė paraišką. „Mums buvo skirta 2520 eurų suma. Mums tai – didžiulė suma, nes daugiausia vertėmės iš metinio nario mokesčio, kuris yra 10 eurų per metus, bei neformaliojo ugdymo programų. Dabar turime galimybę ne tik kviestis norimus lektorius ir apmokėti dėstytojams už paskaitas, bet taip pat nusipirkti svarbiausios įrangos, kurios neturėjome: kompiuterį, multimedijos įrangą, spausdintuvą, skenerį, kolonėles“, – pasidžiaugė fakulteto dekanė G. Jedemskienė.

Kviečia prisijungti

O senjorams, kurie norėtų prisijungti prie aktyvių bendraamžių, dekanė siūlo atvykti į bendras paskaitas, kurios planuojamos kas antrą savaitę, apie 15 val., Kėdainių profesinio rengimo salėje. Dėl tikslaus paskaitų laiko ir kitos informacijos galite kreiptis į dekanę, telefono numeriu 8 612 71 916. „Kviečiame visus šviestis, mokytis, bendrauti, gyventi turiningai“, – senjorus kvietė TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekanė G. Jedemskienė.

Panašios naujienos