Savaitgalį truskaviškio ūkininko Virmanto Ivanausko sodyboje vyko antrasis Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydis. Šis renginys gimė iš pernai krakiškių įgyvendinto projekto.

Rajono merui sauliui Grinkevičiui už bendruomenių palaikymą – simbolinės dovanos.

Rajono merui sauliui Grinkevičiui už bendruomenių palaikymą – simbolinės dovanos.

„Labai smagu, kad Krakių bendruomenė ėmėsi iniciatyvos vasarą visus kolegas pakviesti į šventę. Pernai norinčiųjų pabūti kartu buvo perpus mažiau negu šįmet. O šiandien sulaukėme apie poros šimtų dalyvių, kurie nori pasidžiaugti nuveiktais darbais, pakalbėti apie nesėkmes ir pasidalinti būsimų veiklų planais“ – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Sąskrydyje dalyvavęs rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad suaktyvėjusios bendruomenės pradėjo keisti kaimų veidus: „Mūsų rajone bendruomenės per projektus įsisavino maždaug pustrečio milijono eurų lėšų. Kaimai atgijo, pagražėjo, tapo patrauklesni ir patogesni gyventi. Kai aks ne tik gražinosi, bet ir pradėjo verslauti. Šis susitikimas ypač svarbus, nes dabar esame permainingame laike – vienas finansavimo laikotarpis baigėsi, netrukus startuos kitas. Manau, kad ateityje bendruomenėms bus kiek sudėtingiau, kai teks pasirinkti kokius verslumo projektus ruošti ir įgyvendinti. Tačiau mūsų žmonės yra sumanūs ir darbštūs, puikiai žino, kam ko reikia. Kiek bendrauju su bendruomenėmis matau, kad joms sumanymų ir idėjų tikrai netrūksta: vieni galvoja apie paslaugų teikimą, kiti apie turizmo puoselėjimą, treti gręžiasi į jaunimą, ketvirti – į senelius. Manau, kad susitelkę, bendromis pastangomis mes sėkmingai gyvensime ir ateityje.“

Šventės šeimininkė Leonora Silevičienė teigė, kad surengti šventę sau ir bičiuliams nėra sunku turint gausų būrį bičiulių ir bendraminčių. „Truskavos seniūnijoje sėkmingai veikia trys bendruomenės: truskaviškiai, petkūniškiai ir okainiškiai. Visi susitelkę ir surengėme šią šventę. Mums apdėjo ir ūkininkai, žemės ūkio bendrovės, o seniūnas Vytautas Zakaryza net pats pasisiūlė savo firminę sriubą išvirti ir svečius pavaišinti. Labai smagu, kad tarp darbų randame laiko pasilinksminti. Tikiuosi, kad iš Truskavos visi išsiveš pačius geriausius įspūdžius, nes šioje šventėje svečių laukia ir linksmybės, ir pramogos“, – sakė Truskavos bendruomenės pirmininkė Leonora Silevičienė.

Vietos veiklos grupė vienija 51 bendruomenę. Kitąmet tradiciniu tapusį bendruomenių sąskrydį rengs josvainiečiai, kurie estafetę perėmė iš šiųmečių renginio šeimininkų truskaviškių.

[tribulant_slideshow gallery_id=“111″]

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.