Pirmadienį pietų pertraukos metu Kėdainių rajono savivaldybėje ne tik ragauti pyragai, ne tik smagiai bendrauta tarpusavyje, bet ir aukota. Šįkart Pyragų dienos proga surinkti pinigai skirti Kėdainių pagalbos šeimai centrui, konkrečiai − pirmiesiems savivaldybėje bendruomeniniams vaikų globos namams, neseniai įsikūrusiems Respublikos gatvėje.

Pyragų dienos renginyje dalyvavo ir Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė. Ji, dėkodama visiems už šventę ir aukas, įteikė merui Sauliui Grinkevičiui atviruką su padėkos žodžiais. Paklausta, kas ketinama įsigyti už šiuos pinigus, ji atsakė, kad planuoja pirkti nešiojamąjį kompiuterį bendruomeniniams vaikų globos namams. Kompiuteris bus skirtas vaikams.

„Džiaugiamės savivaldybės požiūriu, kad vaikams geriau augti šeimai artimesnėje aplinkoje. Darbuotojai pastebėjo pozityvius vaikų elgesio, bendravimo pokyčius, o darbuotojų komanda irgi jaučiasi stipresnė ir patenkinta tais iššūkiais, kurių iš pradžių bijojo. Ir žinome, kad netgi pagerėjo vaikų mokymosi rezultatai. Taigi, pirmieji pertvarkos žingsniai atsargūs, bet einame pozityvia linkme. Ačiū dar kartą savivaldybės vadovams ir visai savivaldybės darbuotojų bendruomenei!“ – sakė Sandra Sagatienė.

Pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai jau sėkmingai veikia

Pirmieji Kėdainių r. savivaldybėje bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. gyvena 6 vaikai, įsikūrę Respublikos gatvės penkiaaukščiame name, viename keturių kambarių bute. Pagal savivaldybės Vaikų globos sistemos pertvarkos planą, patvirtintą Kėdainių r. savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 12 d. sprendimu Nr. TS-20, yra numatyta steigti bendruomeninius vaikų globos namus. Šį butą nupirko Kėdainių rajono savivaldybė ir 2017 m. gruodį perdavė Kėdainių pagalbos šeimai centrui naudoti ir valdyti patikėjimo teise. Skyrė šiam butui įrengti lėšų. Butas buvo suremontuotas. Ir, gavus licenciją, 2018 m. rugsėjo 1 d. čia perkelti gyventi šeši vaikai. Paslaugas šiuose namuose teikia 2 socialiniai darbuotojai ir 4 socialinių darbuotojų padėjėjai, o aplinka − kaip namuose. Ant durų nėra jokių iškabų ir žino tik kaimynai, kad čia gyvena vaikai be tėvų globos.

„Ateidami į šiuos namus gyventi, kiekvienam namo butui išsiuntėme po laišką, prisistatydami, kas mes esame, kad norime būti pilnateisiai šio namo bendruomenės nariai. Bendruomenė priėmė gana sklandžiai. Labai pozityviai ir palankiai nusiteikęs šio daugiabučio namo bendrijai vadovaujantis pirmininkas. Darbuotojų komanda dirbti tuose namuose specialiai ruošiama, vyksta sistemingi jų mokymai“, – pasakojo S. Sagatienė

Pyragų diena atneša ir džiaugsmo, ir naudos 

Pyragų diena savivaldybėje organizuojama jau ne pirmus metus. Pamažu tai tampa gražia, smagia ir prasminga tradicija. Kiekvienas skyrius tądien atsineša po pyragą ar pyragėlių, sausainių ar kitokio valgio. Svarbu, kad jis būtų su džiaugsmu, nuoširdumu ir meile keptas, ruoštas, pjaustytas.

Žinoma, visi labiausiai laukia ir smalsauja: tai kokį pyragą šiemet pateiks savivaldybės valdžia. Šįkart meras Saulius Grinkevičius atsinešė sūrio pyragą su vaisių ir uogų priedais, gražiai pateiktais atskiruose indeliuose, vicemerė Olga Urbonienė visus vaišino pačios keptu obuolių pyragu, o administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio pyragas buvo solidus ir labai tinkamas pietums: keptas su daržovėmis.

Visgi rimčiausiai atrodė Teisės ir personalo skyriaus „pyragas“, sudarytas iš lietuviškų delikatesų: lašinukų, kumpio, raugintų agurkėlių, juodos duonos.

Pyragų šventėje dalyvavo ir seniūnai. Buvo visiems smagu pasišnekėti ir atlikti gerą darbą – paaukoti pinigų dėl kitų labo.

 

Kėdainių rajono savivaldybės inf. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.