Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2022 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. Praėjusiais metais dešimtyje savivaldybių sėkmingai įgyvendinus bandomąjį projektą, kurio metu savivaldybėms pagalbą teikė konsultantas, šiemet šis projektas bus vykdomas penkiolikoje savivaldybių, tarp jų – ir Kėdainių.

Kaip rašoma pranešime spaudai, tikimasi, kad tai paskatins vietos bendruomenes imtis ambicingesnių projektų, naudingų vietos gyventojams. 

Už projektams skirtas lėšas konkursus laimėjusios organizacijos galės vykdyti socialinę veiklą socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, senjorams, žmonėms su negalia, vyresnio amžiaus ar vienišiems žmonėms, įtraukti į bendruomenę grįžtančius iš emigracijos piliečius ar atvykstančius užsieniečius, ugdyti bendruomenės narių pilietiškumą, populiarinti socialinio verslo plėtrą, taip pat organizuoti reikalingą pagalbą į savivaldybes atvykusiems ukrainiečiams.

Siekiant didesnio bendruomenės narių sutelktumo, finansuojami bendruomenės vaikų ir jaunimo laisvalaikio užsiėmimai, pavyzdžiui, stovyklos, renginiai, kitos veiklos, skatinančios asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą. Remiama ir bendruomenės narių kultūrinė, švietėjiška, sporto ir sveikatinimo veikla, įvairios akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešoms erdvėms ir aplinkos kokybei gerinti.

Konkursuose projektų finansavimui gauti gali dalyvauti vietos bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės.

Projektas bus įgyvendinamas Ignalinos, Kaišiadorių, Kėdainių, Klaipėdos, Tauragės, Trakų, Švenčionių, Šiaulių ir Vilniaus rajonų, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Elektrėnų savivaldybėse.