Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovėje „Lifosa“ antradienį įvyko nelaimingas atsitikimas. Vykdant planinius gamyklos remonto darbus žuvo įmonės darbuotojas, patyręs traumą elektra.

Į bendrovę buvo nedelsiant iškviestos pagalbos tarnybos, pradėtas įvykio tyrimas. Nelaimę tirs valstybinės darbo inspekcijos paskirtas inspektorius, dalyvaujant bendrovės administracijai ir darbuotojų atstovams.

Bendrovės vadovybė šiuo metu dar negali įvardinti, dėl kokių priežasčių ši nelaimė nutiko, rašoma „Lifosos“ pranešime.

„Esame giliai sukrėsti dėl įvykusios nelaimės ir reiškiame nuoširdžią užuojautą žuvusio kolegos artimiesiems. Palaikome su jais ryšį ir esame pasirengę teikti artimiesiems visokeriopą pagalbą. Bendradarbiaujame su įvykį tiriančiomis tarnybomis ir patikiname, kad imsimės visų priemonių, jog užkirstume kelią tokioms nelaimėms ateityje“, – teigia laikinoji AB „Lifosa“ generalinė direktorė Regvita Ivanovienė.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad vykdydamas elektros darbus AB „Lifosa” žuvo 58-erių vyras (g. 1964 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 176 str. 1 d. Šiame teisės akte numatyta, jog darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, yra baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

ELTA ir KAVPK inf.