Bartkūniškio tvenkinio ir Dvariškių karjero vandens mėginiuose buvo nustatyta didesnis žarninių enterokokų skaičius. Šiose maudyklose maudytis nerekomenduojama iki pakartotinių vandens tyrimų rezultatų.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Akademijos tvenkinio,  Angirių tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Miegenų tvenkinio,  Gudžiūnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinio, Barupės tvenkinio ir Juodkiškio tvenkinio maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens ir smėlio kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  tinklapyje.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), maudymosi sezono metu, taip pat tyria ir paplūdimių smėlį dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių. Dešimtyje maudyklų atlikti paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Babėnų karjero, Dvariškių karjero, Labūnavos tvenkinio, Pėdžių karjero, Miegėnų tvenkinio ir Akademijos tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Bartkūniškio tvenkinio ir Angirių tvenkinio smėlis užterštas, neatitinka higienos normų reikalavimų. Šiose vietose gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama laikytis asmens higienos reikalavimų.

Sonata Aleknaitė,

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Panašios naujienos