Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako nematantis didelio bandymų įvairiais būdais apeiti Vakarų sankcijas augimo, tačiau jie jau yra kasdienybė, nors situacija, anot jo, ir valdoma.  

„Sužinojome, kad bent jau drastiškų bandymų apeiti augimo tendencijos nesimato, bet tai (sankcijų apėjimai – BNS) jau yra kasdienybė, kiekvienos dienos realybė, kada yra bandoma pačiomis įvairiausiomis formomis apeiti sankcijas“, – trečiadienį po uždaro komiteto posėdžio dėl sankcijų įgyvendinimo BNS teigė M. Lingė.     

„Situaciją keičia ne tik pačios sankcijos, bet ir schemos bandant jas apeiti, būdai“, – pridūrė parlamentaras. 

M. Lingės teigimu, institucijų atstovai patikino, kad situacija dėl sankcijų įgyvendinimo kontrolės valdoma. 

„Situacija nėra nevaldoma. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pristatė įvairias apėjimų galimas formas ir schemas, su kuriomis jiems tenka dažniausiai susidurti, kurios vienos primityvesnės, kitos sudėtingesnės“, – sakė M. Lingė. 

FNTT duomenimis, dėl sankcijų Rusijai Lietuvoje kovo 30 dieną buvo įšaldyta daugiau nei 43,5 mln. eurų ir daugiau nei 810 tūkst. JAV dolerių 9 įmonių lėšų, o dėl sankcijų Baltarusijai, įšaldyta 34,3 mln. eurų ir 7,68 mln. JAV dolerių 6 įmonių ir vienos fizinio asmens lėšų.