Vienas Baltijos šalių gyventojas vidutiniškai išgeria bent 15 puodelių kavos per savaitę, iš kurių net 5 geriami ne namuose ar biure. Dažniausiai kavą žmonės renkasi kai keliauja, pusryčiauja  ar vietoje pusryčių, rodo „McDonald‘s“ kartu su tyrimų bendrove „Forta Research“* atliktas Baltijos šalių gyventojų kavos vartojimo įpročių tyrimas.

Vienas Lietuvos gyventojas įprastą darbo dieną išgeria 2,3 puodelio kavos, o savaitgalį – 2,1 kavos puodelio per dieną. Įdomu tai, kad lietuviai namuose ar biure dažniausiai renkasi juodą kavą (50 proc.), o latviai ir estai – kavą su pienu (56 proc. Latvijoje, 62 proc. Estijoje). Taip pat lietuviai ir latviai kavą ne namuose geria daug dažniau negu estai. Visose Baltijos šalyse kavos mėgėjai, geriantys kava ne namuose, yra labiau linkę kavą pirkti išsinešimui (56 proc. lietuvių, 60 proc. latvių ir 51 proc. estų), negu ja mėgautis kavinėje ar restorane. O kavos puodeliui vidutiniškai išleisti yra pasiryžę apie 2,50 Eur.

Remiantis tyrimo rezultatais, 43 proc. „McDonald‘s“ ir 62 proc. „McCafe“ kavą geriančių lankytojų Lietuvoje, karštą gėrimą dažniausiai perka keliaudami. „Kavą siūlome „McDonald‘s“ restoranuose ir „McCafe“ kavinėse. Lietuvoje tiek kavines, tiek restoranus išdėstome taip, kad žmonėms būtų lengva greitai pasiimti kavą ir ji būtų pakeliui tiek einant pėsčiomis, tiek važiuojant automobiliu. Be to, mūsų kava pasiekiama bet kuriuo metu – prieš darbą, po jo, per pietų pertrauką ar poilsiaujant savaitgalį“, – teigia Baiba Zakė, „McDonald‘s“ rinkodaros direktorė Baltijos šalims. 

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad populiariausi kavos išsinešti pasirinkimai Lietuvoje yra kava latė (53 proc.) ir kapučinas (37 proc.). „Namuose žmonės renkasi tradiciškesnes kavos rūšis, pavyzdžiui, juodą kavą ir juodą kavą su pienu. Pastebime, kad gerdami kavą kavinėse ar restoranuose žmonės mėgsta pasimėgauti ypatingesnėmis kavos rūšimis, kurių negali pasigaminti namuose“, – komentuoja B. Zakė.

Atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai kavos pirkimas yra siejamas su savęs apdovanojimu, protiniu poilsiu ir būtinybe atsipalaiduoti, o trečdalis respondentų kava mėgaujasi kartu su saldžiu ar sūriu užkandžiu. Norėdami išsirinkti mėgstamą kavą lietuviai daugiausiai dėmesio kreipia į jos poskonį (83 proc.), skonio sodrumą (74 proc.) ir šviežumą (70 proc.).

*„McDonald‘s“ užsakymu „Forta Research“ 2022 m. atliktas tyrimas, kuriame iš viso apklausti 3139 respondentai Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas žiniasklaidai