Pagal Energetikos ministerijos parengtą suskystintų naftos dujų (SND) balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, SND balionai maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turi būti pakeisti į kitą saugią energijos rūšį. Vyriausybė iš biudžeto lėšų dujų balionų keitimui į elektros energiją ar gamtines dujas 2020 m. skyrė 15 mln. Eur.

Siekiant, kad nesaugiai eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų papildomų administracinių rūpesčių gyventojams, daugiabučio namo vidaus darbus organizuoti, įgyvendinti ir paraiškas kompensacijoms gauti turi teikti daugiabučio namo atstovas (daugiabučio namo butų ar kitų patalpų savininkų įgaliotas asmuo, bendrija ar administratorius, veikdamas jungtinės veiklos ar kitu Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatytu atstovavimo pagrindu).

Esant klausimams dėl SND balionų šalinimo projekto, prašome kreiptis į:
ESO el. paštas SNDbalionai@eso.lt, tel. 861796546

Lietuvos energetikos agentūros el. paštas SNDbalionai@ena.lt, tel. 8680 31869.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos: tel. 8800 20500

https://www.eso.lt/lt/duju-balionu-keitimas-saugia-energija-elektra.html

„Kėdainių mugės“ ir Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Panašios naujienos

One Response

  1. elintosprekyba.lt

    Tikrai tai nera pats saugiausias budas maisto gaminimui. Elektrines virykles tikrai patikimesnes, jei zinoma elektros instaliacija tvarkinga. Gaila, kad paramai turi dalyvauti visas daugiabutis, nes tikrai atsiranda zmoniu, kurie nieko keisti nenori

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.