Nuo balandžio 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,26 ct/kWh (be PVM), rašoma pranešime spaudai.

Gyventojams šiluma kainuos 8,26 ct/kWh, o 9 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) už centralizuotai tiekiamą šilumą gyventojams bus kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Kitiems vartotojams šilumos kaina – 9,99 ct/kWh (su 21 proc. PVM).

Šilumos kaina (be PVM), lyginant su kovu, didėja 1,99 cento už kilovatvalandę. Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos didėjimą lėmė brangesnė iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkama šiluma ir padidėjusios kuro kainos. Šilumos kainą didino ir išaugęs gamtinių dujų kiekis šilumai gaminti Kėdainiuose. Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą įtraukus netiesioginį AB „Lifosa“ savininką, sustabdyta Kėdainių fosforo trąšų gamyklos veikla sumažino AB „Panevėžio energija“ superkamą technologinės šilumos kiekį iš „Lifosos“, todėl  „Panevėžio energija“, užtikrindama šilumos tiekimą Kėdainių miestui, buvo priversta šilumą gaminti savais įrenginiais Kėdainių rajoninėje katilinėje ir ją tiekti miesto vartotojams.

Karšto vandens kaina perskaičiuojama pagal nustatytą šilumos kainą. Nuo 2022 m. balandžio 1 d. gyventojams karštas vanduo kainuos 6,70 Eur už kubinį metrą.

AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina kovą buvo mažiausia iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų, o tarp 49 šilumos tiekimo įmonių užėmė 5-ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.

AB „Panevėžio energija“ gamina ir tiekia šilumą Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų miestų ir rajonų gyventojams ir įmonėms. Tiekiamos šilumos kaina visame aptarnaujamame regione yra vienoda.