Kėdainių rajono seniūnijose jau įsibėgėjo maisto produktų paramos dalinimas nepasiturintiesiems gyventojams. Tiesa, šiųmetis paramos krepšelis gerokai susitraukęs ir palengvėjęs: jį sudaro butelis rapsų aliejaus, kilogramas cukraus, saldinto kondensuoto pieno skardinė bei du greitai paruošiamų makaronų pakeliai. 

Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams E. Vičiūnas teigia, kad didžioji dauguma rajono seniūnijų jau atsiėmė paramai skirtus maisto produktus.

Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams E. Vičiūnas teigia, kad didžioji dauguma rajono seniūnijų jau atsiėmė paramai skirtus maisto produktus.

Kraštiečiams parama skiriama iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Maisto paketus, kurių Kėdainių rajonui paruošta 6612, priima ir seniūnijoms paskirsto Kėdainių bendruomenės socialinis centras. Pasak Egidijaus Vičiūno, centro direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams, maisto produktų paketus jau atsiėmė didžioji dalis seniūnijų. „Vienas paketas yra skiriamas vienam asmeniui. Taigi šeimai gali būti skirtas net ne vienas, o keli tokie maisto produktų paketai“, – paaiškino jis.
Pagal numatytus planus, parama turėtų būti gaunama kas ketvirtį, t. y. keturis kartus per metus. Tačiau, pasak pašnekovo, ar iš tikro taip ir bus, prognozuoti sunku.

Krepšelis žymiai mažesnis
Tiesa, praėjusiais metais dalintas maisto davinys buvęs gerokai pilnesnis – štai, pavyzdžiui, gegužės mėnesį dalintame maisto krepšelyje buvo 8 produktai: miltai, makaronai, trijų grūdų dribsniai, ryžių kruopos, žirniai, sausi pusryčiai, aliejaus butelis, mėsos konservai. Pastarasis maisto paketas buvo vienas turtingesnių iš visų dalintųjų paramos paketų apskritai.
2014 metais, pasak E. Vičiūno, paramos gavėjų skaičius varijavo: gegužės mėnesį buvo paruošta 5580 maisto paketų, liepos mėnesį – 3630, rugpjūtį – 6463.
Į šiuos maisto produktų paketus gali pretenduoti asmenys, kurių metinės pajamos vienam asmeniui neviršija 153 eurų (525 litų) per mėnesį.

Šiųmetinis maisto produktų krepšelis gerokai mažesnis ir lengvesnis nei praėjusiais metais.

Šiųmetinis maisto produktų krepšelis gerokai mažesnis ir lengvesnis nei praėjusiais metais.

Ieško tik daugiavaikių šeimų tėvų
Kėdainių seniūnijos socialinės darbuotojos gautuosius 1800 maisto paketų jau baigia išdalinti. Pasak Onos Janušauskienės, seniūnijos socialinio darbo specialistės, maisto davinių atėjusieji atsiimti kėdainiečiai džiaugiasi kad ir tokia ganėtinai kuklia parama. „Negirdėjome nė vieno pasipiktinimo ar nepasitenkinimo, kad parama per maža. Žmonės dėkingi ir už tiek“, – sakė ji. Tiesa, ne visi Kėdainių seniūnijos gyventojai skuba ją atsiimti. „Būna, kad žmonės nors ir išreiškia pageidavimą gauti maisto, tačiau jo atsiimti neateina. Mes tokių žmonių po namus neieškome. Tiesa, ieškome tik daugiavaikių šeimų tėvų“, – kalbėjo pašnekovė.
Vis dėlto didžioji dauguma maisto davinių yra išdalinama.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.