Kėdainiečius pasiekė vidutiniškai 13,5 proc. mažesnės vasario šildymo sąskaitos negu sausį. Mažesnėms sąskaitoms už šildymą įtakos turėjo šiltesni vasario orai, trumpesnis mėnuo dienų skaičiumi, o kartu ir mažesnis šilumos poreikis būstui šildyti. Vasarį 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 48 eurus, sausį mokėta apie 56 eurus.

Šių metų vasarį už 50 kv. m. buto, esančio renovuotame ar naujame name, šildymą gyventojai vidutiniškai moka apie 30 eurų (59 ct už kv. m), buto šildymui vidutiniškai suvartota 450 kWh šilumos. Nerenovuotame name tokio pat dydžio buto šildymas kainuoja 51 eurą (1,01 euro už kv. m), jo šildymui vidutiniškai reikėjo 760 kWh šilumos.

Kiek gyventojams teks mokėti už šildymą kovą, priklausys ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo suvartoto šilumos kiekio pastate. Norint mažiau mokėti, būtina taupyti šilumą, o tai galima pasiekti visų gyventojų susitarimu, priimant sprendimą dėl namo renovacijos.

Kiekvieną mėnesį nustatant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą, jos pokytį lemia šilumai gaminti naudojamo kuro ir iš nepriklausomo šilumos gamintojo perkamos šilumos kainos, kurios kinta nepriklausomai nuo šilumos tiekėjo. Kovo mėnesį nustatyta AB „Panevėžio energija“ šiluma kaina – 6,27 ct/kWh be PVM išlieka mažiausia tarp penkių didžiųjų šalies miestų.

AB „Panevėžio energija“ inf.