Medžiotojai, ne tik medžioja, bet ir atlieka daug gamtai naudingų darbų: žiemą rūpinasi, kad miško gyventojai nekentėtų nuo bado, o pavasarį sugrįžtantiems paukščiams kelia inkilus.

Algirdo Valantino vadovaujamo medžiotojų klubo „Ąžuolotas“ nariai jau daugiau nei 20 metų puoselėja gražią tradiciją. Kiekvieno medžiotojo pareiga – kasmet pagaminti ir iškelti ne mažiau kaip po 1 inkilą. Šie metai – ne išimtis. Klubo nariai kartu su savo atžalomis ar kitais šeimos nariais gamino inkilus ir vieną savaitgalį susirinko visi kartu iškelti namelius sparnuočiams, kurių sulig kiekviena diena į mūsų kraštą iš žiemojimo vietų parskrenda vis daugiau. Šiemet į medžius įkelta daugiau nei 40 inkilėlių.

„Ąžuoloto“ klubo valdyba dėkoja kiekvienam, dalyvavusiam šioje gražioje akcijoje.

Kiekvieno indėlis svarbus

Primename, kad kovo 9-10 dienomis inkilų kėlimo akciją organizuoja ir miškininkai. Jie kviečia tiek švietimo bendruomenes, tiek ir pavienius gyventojus gaminti inkilėlius iš natūralios medienos ir juos iškelti miške, parkuose, sodybose. Inkilėlių niekada nebus per daug, nes sparnuočių, kuriems yra reikalinga tokia pastogė, yra tūkstančiai. Gamindami inkilėlius, pasidomėkite, kokie turi būti išmatavimai, kaip reikia juos pakabinti, kad paukščiai apsigyventų ir atsilygintų jums skambiomis melodijomis.

Nuotraukoje „Ąžuoloto“ klubo medžiotojai kartu su šeimos nariais kasmet gamina inkilus sugrįžtantiems paukščiams. Ir taip jau – daugiau nei 20 metų. (Akcijos dalyvių nuotrauka)

Panašios naujienos