„Mūsų bendruomenė gavo pačią gražiausią kalėdinę dovaną – jaukiai sutvarkytus bendruomenės namus“, – įkurtuvių dieną šypsenos neslėpė Ąžuolaičių kaimo bendruomenės centro pirmininkė Virgilija Čekavičienė.

Ąžuolaičių kaimo bendruomenės pirmininkę V. Čekavičienę (centre) įkurtuvių proga sveikino Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė (kairėje) ir Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Ąžuolaičių kaimo bendruomenės pirmininkę V. Čekavičienę (centre) įkurtuvių proga sveikino Vainotiškių bendruomenės pirmininkė Elena Purauskienė (kairėje) ir Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Ąžuolaitiškiai bendruomenės centrą įkūrė ištuštėjusiame buvusios mokyklos ir bibliotekos pastate. „Kol kas sutvarkėme pastato stogą ir pirmąjį aukštą. Įrengėme vieną didesnę salytę ir du nedidukus kambariukus. Viename jų norime įkurti vaikų dienos centriuką su žaidimais ir knygomis. Mūsų kaimas, nors ir tuštėjantis, bet jaunimo jame netrūksta. Tad norime, kad vaikai turėtų kuo užsiimti. Aš viena pati nesprendžiu nei ką veikti, nei kuo užsiimti. Esame bendruomenė, tai visi draugiškai ir turime nutarti, kaip gyvensime“, – sakė V. Čekavičienė.
Bendruomenės namus ąžuolaitiškiai sutvarkė parašę ir įgyvendinę projektą, kurio vertė apie 88 tūkstančiai litų. Lėšos gautos iš Kėdainių rajono vietos veiklos grupės parengtos strategijos.
„Mūsų kaimas nėra labai didelis. Turime apie penkiasdešimt sodybų, tačiau ne visi gyventojai priklauso bendruomenei. Vieni nenori bendrų veiklų, kiti sakosi pagalvosią, ar jungtis bendriems projektams. Manau, kad dabar, kai sutvarkėme namus ir galėsime aktyviau gyventi, narių gretos tikrai prasiplės“, – optimistiškai į ateitį žvelgia Ąžuolaičių bendruomenės pirmininkė.
Ąžuolaitiškius su įkurtuvėmis sveikinusi Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė sakė, kad Ąžuolaičių kaimo gyventojų parengtas projektas – vienas iš 77 sėkmingų darbų. „Iš viso mūsų rajono strategijos planas gavo arti dešimties milijonų litų. Lėšas įsisavinant parengti 77 projektai. Dauguma, net 47, susiję su kaimų infrastruktūros pagerinimu, 22 projektai skirti kraštiečių mokymams ir verslumui skatinti, o likusieji papuošė kelių kaimų erdves.
Visi projektai buvo vykdomi gana sklandžiai ir sėkmingai. Akivaizdu, kad praeitas etapas krašto veidą pakeitė į gerąją ir patogiąją pusę“, – sakė A. Vaidotienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.