Praėjusį sekmadienį kėdainiečiai buvo kviesti pasigėrėti automobilių ralio dalyvių meistriškumu. Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS) jau daugiau nei dešimt metų organizuoja autoralio varžybų seriją „LAS taurė“. 

Automobilių ralį Kėdainiuose vėl atgaivino Juozas ir Artūras Vansevičiai.

Automobilių ralį Kėdainiuose vėl atgaivino Juozas ir Artūras Vansevičiai.

Šiose varžybose gali dalyvauti visi, kurie turi techniškai tvarkingą automobilį bei entuziazmo automobilių sportui.
Ši varžybų serija idealiai tinka norintiesiems pradėti užsiimti automobilių sportu, kadangi už prieinamą biudžetą dalyvis gali gauti pakankamai emocijų bei gerokai patobulinti savo vairavimo įgūdžius.
Varžybų geografija ir sezoniškumas itin platus – nuo žiemos etapo, kuriuo tradiciškai pradedamas naujas varžybų serijos sezonas, tęsiant senas tradicijas turinčiais Kauno rudens bei „Aplink Lietuvą“ raliais. Ralių sezonas įprastai užbaigiamas Alytaus rudenio raliu. Išskirtinio dėmesio reikalauja seniausias Lietuvoje „Aplink Lietuvą“ ralis, kuris (su keliomis pertraukomis) vyksta nuo 1931 metų ir kurio pagrindinis trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurė.
Po sėkmingai įvykusio bei gerų atsiliepimų sulaukusio praeitų metų ralio „Kėdainiai–Kaunas 2015“ autoralis šiais metais vėl grįžo į Kėdainius. Liepos 3 dieną Kėdainiuose organizuotos IV LAS taurės ralio etapo „Kėdainiai 2016“ varžybos. Ši ralio varžybų serija tapo oficialesnė, kadangi pagal naujas ralių Lietuvoje reglamentavimo taisykles LAS taurės raliai tapo oficialiomis LASF (Lietuvos automobilių sporto federacijos), taip vadinamomis, „C“ lygos varžybomis.

 Komandos nugalėtojos namo išsivežė Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigtas taures.

Komandos nugalėtojos namo išsivežė Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigtas taures.

„Kėdainiečiai tikrai turi sentimentų ralio varžyboms. Mūsų mieste automobilių varžybos sulaukdavo itin didelio dėmesio prieš keletą dešimtmečių. Vėliau turėjome ilgą pertrauką, o pernai vėl sugrąžinome automobilistus į kėdainietišką ralį. Smagu, kad mūsų mieste pakovoti suvažiavo šešių komandų 29 dalyviai. Visi pasiruošę rimtoms kovoms. Vieni važiuoja su standartiniais, kiti su patobulintais automobiliais. Turime ir du kėdainiečių ekipažus, tad azarto ir noro nugalėti tikrai netrūksta“, – prieš ralio startą sakė vienas varžybų organizatorių Juozas Vansevičius.
Savo meistriškumą ralio dalyviai, startavę nuo arenos, demonstravo Vilainiuose, Laisvojoje ekonominėje zonoje, Babėnuose, Tilto gatvės „Iki“ parduotuvės aikštelėje ir Gegužių bei A. Kanapinsko gatvių sankryžoje.
Kėdainiuose varžėsi tiek istorinė autoralio technika: automobiliai, kuriems jau per 30 metų, tiek šiuolaikiniai, itin galingi, pasiekiantys per 300 arklio galių, ralio bolidai.
„Mums dalyvauti ralio varžybose pasiūlė draugai, nes daugelį metų kartu su broliu domimės automobiliais ir jų lenktynėmis. Šis sezonas mums pirmasis, tad didelių užduočių sau nekeliame, kadangi esame tarsi žvalgybininkai – stebime, kaip vyksta varžybos, kaip patyrę sportininkai joms ruošiasi. Nors dalyvaujame tik pirmą sezoną, jau padarėme nemažą pažangą – iš startinės 50 vietos po trijų etapų pakilome į 20 vietą savo grupėje. Važiuojame standartine mašina, tik ją kiek perdirbome ir padarėme galingesnę“, – sakė krakiškis Simonas Vilčinskas. Jis ralyje važiuoja kartu su broliu Žydrūnu.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad kėdainiečių ekipažai užėmė gana geras vietas. Juozas ir Artūras Vansevičiai savo klasėje liko antri, o Simonas ir Žydrūnas Vilčinskai per žingsnį nutolę nuo prizininkų pakylos užėmė ketvirtąją vietą. Bendroje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Paulius Vasiliūnas ir Ramūnas Gilius, antri liko Karolis Balčiūnas ir Vidmantas Palietis, o treti – Vytautas Venclovas ir Erikas Sevriukovas.
Visi varžybų nugalėtojai apdovanoti taurėmis, bendrovės „Daumantai LT“ dovanomis, o komandos nugalėtojos namo išvyko su gražuolėmis rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigtomis taurėmis.

[tribulant_slideshow gallery_id="190"]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.