Kėdainių rajone toliau investuojama į švietimo įstaigas. Šįkart duotas startas Chemikų gatvėje esančios „Aušros“ progimnazijos rekonstrukcijai. Prieš kelias dienas baigėsi paraiškų pateikimas viešųjų pirkimų konkurse bei atplėšti įmonių vokai su pasiūlymais. Artimiausiu metu paaiškės, kuri bendrovė „Aušros“ progimnaziją pavers šiuolaikiška mokymo įstaiga.

Rekonstrukcijai – pusė milijono

Progimnazijoje bus įrengta šiuolaikiška chemijos – biologijos laboratorija. Ji bus skaidria pertvara sujungta su paruošiamuoju kabinetu, kuriame numatytos vietos traukos spintai bei įrangai sudėti.

„Labai laukiame šios rekonstrukcijos, darbų pradžios. Tai iš esmės pakeis mokymosi sąlygas, mūsų progimnaziją pavers dar gražesne bei jaukesne“, – sakė laikinoji „Aušros“ progimnazijos direktorė Daiva Plungienė.

Rekonstrukcijos projekte numatyta iš esmės pakeisti progimnazijos erdves jas paverčiant dar patrauklesnėmis mokslui bei laisvalaikiui.

Pasak pedagogės, ji asmeniškai dalyvavo rengiant progimnazijos vidaus erdvių pertvarkos projektą, tad tikisi, jog rezultatas atitiks visus lūkesčius.
„Daugiausia vilčių dedame į aktų salės rekonstrukciją, po kurios ji turėtų virsti multifunkcine, lengvai transformuojama erdve bei į laboratoriją, kokios iki šiol nesame turėję“, – kalbėjo laikinoji progimnazijos vadovė D. Plungienė.

Iš viso patalpų, kurių plotas siekia net 922 kvadratinius metrus, remontui numatyta skirti daugiau nei pusę milijono eurų. Gali būti, jog įmonėms konkuruojant viešųjų pirkimų konkurse dalis lėšų bus sutaupyta.

Pirmame aukšte – amfiteatras mokinių poilsiui

Rekonstrukcijos projekte numatyta iš esmės pakeisti progimnazijos erdves jas paverčiant dar patrauklesnėmis mokslui bei laisvalaikiui.

Pirmajame aukšte, tampančiame tarsi šios švietimo įstaigos vizitine kortele, bus modernizuojamas holas su prieigomis ir laiptinė. Tambūre – pakeistos grindys ir apdaila.

Šioje patalpoje numatytas nedidelis amfiteatras mokinių poilsiui, sėdmaišiai bei stendas, skirtas mokinių pasiekimų ekspozicijai.

Čia taip pat numatyta įrengti darbo vietą progimnazijos budėtojui, pakeistos durys, o laiptai – atnaujinti akmens masės plytelių danga.

Įsikurs atvira skaitykla su poilsio zonomis

Antrojo aukšto foje po rekonstrukcijos virs modernia, atvira skaitykla. Tai bus erdvė, kurioje moksleiviai galės atlikti įvairius edukacinius darbus.

Tam numatyta įrengti grupiniam darbui ir poilsiui skirtas atskiras, nedideles erdves, projektuojamas amfiteatras lentynėlė.

Baigus rekonstrukciją, progimnazijoje bus įrengta šiuolaikiška chemijos – bio­logijos laboratorija. Ji bus skaidria pertvara sujungta su paruošiamuoju kabinetu, kuriame numatytos vietos traukos spintai bei įrangai sudėti.

„Žmonių srautai yra paskirstomi ir atskiriami lentynų pagalba, kuri sukuria pusiau atvirą, jaukią skaityklos zoną, nuo judriosios patalpos zonos, kurioje yra didžiausias mokinių srautas. Ten formuojama nedidelė poilsio erdvė su sėdmaišiais“, – atsinaujinsiančios progimnazijos vizija piešiama rekonstrukcijos projekte.

Antrojo aukšto foje po rekonstrukcijos virs modernia, atvira skaitykla.

Atviroje skaitykloje yra numatomos sėdimosios vietos, staliukai, minkštasuoliai, knygų lentynėlės.

Senoji aktų salė taps multifunkcine erdve

Progimnazijos aktų salė po rekonstrukcijos virs neatpažįstamai pasikeitusia, šiuolaikiška erdve.

Joje numatyta įrengti naujas, transformuojama, pačioms įvairiausioms veikloms pritaikomas multifunkcines erdves. Prie scenos yra numatyta įrengti keltuvą neįgaliesiems.
„Projektuojamas naujas transformuojamas amfiteatras, keičiama medinė grindų danga, lubų, sienų remontas, perdažymas“, – rašoma parengtame rekonstrukcijos projekte.

Laboratorija, kurios iki šiol progimnazija neturėjo

Baigus rekonstrukciją, progimnazijoje bus įrengta šiuolaikiška chemijos – biologijos laboratorija. Ji bus skaidria pertvara sujungta su paruošiamuoju kabinetu, kuriame numatytos vietos traukos spintai bei įrangai sudėti.

Šalia esančioje klasėje numatyta įrengti 24 sėdimas vietas mokiniams. Visi stalai bus vienviečiai, laisvai transformuojami, todėl esant poreikiui jų išdėstymą galima keisti.

Čia ketinama įrengti dvi – išmaniąją bei informacinę – lentas bei sistemas, kurias mokytojas gali valdyti iš savo darbo vietos. Taip pat čia kabės trimačio vaizdo funkciją palaikantis projektorius.

[tribulant_slideshow gallery_id=“444″]

3 komentarai

  1. DJ

    Tikimės ir toletus rekonstrukcija palies, ir persirengimo/daigtų saugojimo spintelės atsiras, kad nereiktu nešiotis vaikam daug nereikalingų knygų namo…

    Atsakyti
  2. Airidas Baranauskas

    Norėčiau pasidžiaugti su šia rekonstrukcija nors truputi šiais metais nes aš jau Aštuntokas turėsiu išeiti iš savo mokyklos man čia kaip ir antri namai o kaip man jinai patinka o dar jeigu taip padarytu tai visai čia butu rojus o ne mokykla.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.