„Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos bendruomenė tebegyvena Vasario 16-osios nuotaikomis. Jų pamiršti aušriečiai negali po šią savaitę gautos ypatingos dovanos.

Vėliavą iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų perėmė ir į mokyklą parvežė trys šauniausi „Aušros“ pradinukai, lydimi mokytojos Ritos Kerzienės.

Vėliavą iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų perėmė ir į mokyklą parvežė trys šauniausi „Aušros“ pradinukai, lydimi mokytojos Ritos Kerzienės.

Į mokyklą parvežta Lietuvos valstybės vėliava, kurią Kėdainių mokiniams įteikė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos bendruomenė pakliuvo tarp 20 iniciatorių, išradingiausiai šventusių Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Valstybės vadovė mokinius ir jų pedagogus įvertino bei paskatino už netradiciškai paminėtą šalies gimtadienį – aušriečiai tai progai skyrė 150 metrų ilgio piešinį „Graži graži, Tėvynė mano“.
„Aušros“ pagrindinėje mokykloje visos valstybinės šventės švenčiamos originaliai ir nekasdieniškai, o Vasario 16-osios šventę pastaraisiais metais visiems pradinukams, kurių mokykloje mokosi per 300, organizuoja antrokai. Pasak mokyklos vadovo Ovidijaus Kačiulio, antrokų mokytojos įsiklausė į vaikų norą ir šįmet šiai svarbiai dienai visi bendrai nupiešė originalų piešinį. „Mūsų mokykla tikrai labai šauni ir stengiasi vaikams įskiepyti meilę Tėvynei. Mes nesakome tuščių, sausų kalbų, o leidžiame vaikams patiems ieškoti kelių, kad jie domėtųsi tautos praeitimi, istorijos pamokomis ir nepamirštų, kaip sunkiai ir brangiai mums kainavo galimybė gyventi laisvame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenės iniciatyva buvo pastebėta ir įvertinta“, – džiaugdamasis kolektyvo pasiekimu sakė O. Kačiulis.

Aušriečiai Vasario 16-ajai skyrė 150 metrų ilgio piešinį „Graži graži, Tėvynė mano“.

Aušriečiai Vasario 16-ajai skyrė 150 metrų ilgio piešinį „Graži graži, Tėvynė mano“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 24-ąją susitiko su tautiečiais, kurie neliko abejingi šalies gimtadieniui, o jį įprasmino originaliomis idėjomis, istorinės atminties išsaugojimu, susitelkimu, tradicijų bei naujovių suderinimu.
„Vasario 16-oji – mūsų vienybės ir laisvės šventė. Šiais metais plačiai pasklidusios pilietinės iniciatyvos sutelkė Lietuvos piliečius visame pasaulyje. Jos rodo, kad Lietuva yra globali, mes didžiuojamės savo Tėvyne ir branginame Nepriklausomybę. Dėkoju visiems nuoširdžiai ir išradingai paminėjusiems valstybės gimtadienį“, – sveikindama išradingiausiai valstybės dieną šventusiuosius tautiečius sakė Prezidentė.
Prezidentės inicijuota akcija „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“ jau trečią kartą kvietė originaliai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Kūrybiški vaikų darbai, skirti Lietuvai, papuošė ne vieną Vasario 16-osios šventę.