„Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla gyvena permainų nuotaikomis – kitus mokslo metus ji pradės kaip Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija.

Pernai „Aušros“ mokyklos vadovas O. Kačiulis (dešinėje) ir Lietuvos sporto universiteto Sporto edukologijos fakulteto dekanas dr. Arūnas Emeljanovas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, šįmet ji apvainikuota mokyklos virsmu į LSU progimnaziją.

Pernai „Aušros“ mokyklos vadovas O. Kačiulis (dešinėje) ir Lietuvos sporto universiteto Sporto edukologijos fakulteto dekanas dr. Arūnas Emeljanovas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, šįmet ji apvainikuota mokyklos virsmu į LSU progimnaziją.

Pasak įstaigos vadovo Ovidijaus Kačiulio, tai tikslingas žingsnis užsibrėžto tikslo link. „Mokykla turi teisę ir galimybes keistis. Prieš penkerius metus mes pasirinkome sveikatinimo ir sporto kryptį. Mūsų siekis ne auginti olimpiečius, bet ugdyti sveikus vaikus. Panašu, kad einame teisingu keliu, nes mūsų mokinių sveikata gerėja, o pradėję bendradarbiauti su Lietuvos sporto universitetu rengsime programą, kad taptume savitos pedagoginės sistemos mokykla. Joje vaikai bus mokomi visų akademinių dalykų, tačiau jie bus praturtinami papildomomis žiniomis ir pamokomis. Savita sistema turi užtikrinti bendrųjų programų įvykdymą, nes nutaręs mokyklą pakeisti vaikas neturi patirti nepatogumų dėl vieno ar kito akademinio dalyko. Tad mes tikrai mokysime ir lietuvių kalbos bei literatūros, ir matematikos, ir gamtos, ir socialinių mokslų. Jau dabar mes turime pamatus sveikatinimui, nes mokiniai sėkmingai lanko ne dvi, o tris kassavaitines kūno kultūros pamokas, kiek­vieną dieną pradeda mankšta, o per pamokas kas dvidešimt minučių Beitso pratimus, kad pailsintų ir pastiprintų akis“, – sakė O. Kačiulis.
Mokslams pasitelks šachmatus
„Aušros“ pedagogai su Lietuvos sporto universiteto dėstytojais, tarp kurių ir dviejų fakultetų dekanai, netrukus bursis į darbo grupę ir ims derinti būsimų mokslo metų ugdymo programą. O. Kačiulis tikisi, kad joje vietos atsiras ne tik akademiniams dalykams, praturtintiems sveikatinimo medžiaga, bet ir šachmatų pamokai. Anot „Aušros“ direktoriaus, šachmatai – pati geriausia proto mankšta, skatinanti loginį mąstymą. „Šachmatai puikiai vertinami visame pasaulyje. Per jų žaidimą įgytos žinios praverčia kasdieniame gyvenime priimant sprendimus“, – galimus būsimos ugdymo programos privalumus vardijo O. Kačiulis.
Siekia praturtinti pamokas
„Aušros“ progimnazijoje vaikai bus mokomi nuo pirmos iki aštuntos klasės. Joje bus taikomos grupinio ir pavienio mokymosi formos. „Siekiant užtikrinti netradicinio ugdymo turinį, bendrojo ugdymo programų dalykai gali būti kiekvienoje klasėje keičiami iki 25 procentų iš viso mokiniui skirtų pamokų skaičiaus. Tuo pasinaudodami mes savo sveikatinimo idėjas ir integruosime į akademinį mokymą. Neatmestina, kad etikos pamokose atsiras pažintis su olimpizmo filosofijos pagrindais. Juos pažindami vaikai mokysis kilnaus ir sąžiningo varžymosi. Profesionali komanda tikrai turi minčių ir pasiūlymų, kaip praturtinti pamokas, kad jų turinys ne nukentėtų, bet gerokai prasiplėstų“, – sėkme įsitikinęs O. Kačiulis.
Kėdainiečiai aplenkė laiką
„Aušros“ mokyklos pedagogai džiaugiasi girdėdami Sporto universiteto dėstytojų pagyrimus, kad jų pasirinktas kelias teisingas. Anot universiteto atstovų, jie turėjo tik teorinių žinių ir projektų, kaip mokyklose stiprinti vaikų sveikatą, o kėdainiečiai jau kelerius metus tas teorijas sėkmingai taiko praktikoje. „Mes jaučiame savo partnerių supratimą, palaikymą ir paramą. Jie mus pasirinko ne aklai, o puikiai susipažinę su mokyklos veikla. Kadangi rezultatai tenkino, tai universitetas su „Aušra“ dalijasi savo vardu. Tai ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė“, – sakė O. Kačiulis.
Mokyklos direktorius tikisi, kad kėdainiečiai teisingai įvertins aušriečių kolektyvo pastangas jaunimą matyti ne tik puikiai išsilavinusį, bet ir sveiką. „Mes laukiame vaikų savo mokykloje. Turime šaunų gerų specialistų kolektyvą, kuris negaili dėmesio nė vienam iš 700 mokinių. Garsėjame gražiomis tradicijomis, visos bendruomenės pamėgtais renginiais, kuriuose netrūksta garsių sporto asmenybių, pradedant krepšinio patriarchu Vladu Garastu, baigiant Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte. Taigi norite savo vaiką matyti sveiką ir laimingą, pasirinkite mūsų mokyklą“, – O. Kačiulis kviečia kėdainiečius savo atžalas patikėti ugdyti „Aušros“ mokyklos kolektyvui.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.