Praėjusią savaitę LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje sulaukta svečių – atvyko Tiberiados vienuoliai, kurių bendruomenė yra įsikūrusi ir Lietuvoje, Zarasų rajone esančiame Baltriškių kaime.

Apsilankę progimnazijoje vienuoliai susitiko su 2–8 klasių moksleiviais.Broliai pasakojo apie vienuolyno atsiradimą, dalinosi savo tikėjimo ir pašaukimo istorija. Svečiai taip pat diskutavo su mokiniais tikėjimo klausimais, drąsino juos maldai. Mokiniai, ypač jaunesnieji, uždavė daug įdomių klausimų, noriai giedojo vienuoliui Egidijui pritariant gitara.

„Su Tiberiados vienuoliais bendradarbiaujame nuo 2008 metų. Kiekvienais metais su vaikais vykdavome į Baltriškes dvasiniams savaitgaliams, broliai lankydavosi Kėdainiuose. Gaila, kad karantino metu draugystė tęsėsi tik per zoom-ą. Šį kartą pas mus atvyko kunigas Egidijus, trumpam grįžęs į Lietuvą, ir brolis Vidas.

Susitikimas baigėsi abipusiu kvietimu: mes pakvietėme brolius dar kartą aplankyti Kėdainius, o broliai sakė mielai lauksiantys kėdainiečių atvykstant į Baltriškes. Tikimės, kas mūsų bandradarbiavimas tęsis“, – teigė „Aušros“ progimnazijos tikybos mokytoja Zita Kairaitytė.

Susitikimai su vienuoliais išliko atmintyje

Z. Kairaitytė pasakojo, kad viešnagės Tiberiados bendruomenėje, įsikūrusioje Zarasų rajone, vaikus sužavėdavo savo ramia aplinka, draugiškai bendraujančiais vienuoliais. Apie tai liudija ir vaikų atsiliepimai:

Smiltė: „Man patiko brolių geranoriškumas, šypsenos, bendravimas, giesmės.“

Paulina: „Man labai patiko vakarinės pamaldos, sutikti nauji draugai, prasmingai praleistas laikas.“

Dovydas: „Labai graži aplinka, malonūs kunigai.“

Denika: „Man labiausiai patiko broliai. Jie mane išmokė, kad galiu pasitikėti savimi ir siekti savų tikslų, nebijoti suklysti, nes klysti žmogiška. Po šios stovyklos noriu daugiau laiko skirti sau, savo šeimai ir, be abejonės, Viešpačiui.“

Kas yra Tiberiados bendruomenė?

Tiberiados bendruomenė tai vyrų ir moterų vienuolija, kurią 1979 metais Lavaux-Sainte-Anne kaimelyje, Belgijos pietuose įkūrė brolis Morkus. Bendruomenės dvasingumas kilo iš Šv. Pranciškaus Asyžiečio ir Šv. Teresės iš Lisieux mokymų. Bendruomenės gyvenime svarbiausia malda, broliškos meilės puoselėjimo ir jaunimo bei šeimų katalikiškas ugdymas.

2001 m. Tiberiados bendruomenė įsikūrė ir Lietuvoje, Baltriškių kaime. Šiame Panevėžio vyskupojoje esančiame katalikų vienuolyne gyvenantys vienuoliai reguliariai keliauja po mokyklas ir parapijas, lanko šeimas, taip pat priima pas juos atvykstančius žmones.

Susitikę su Tiberiados vienuoliais vaikai uždavė jiems rūpimus klausimus, kalbėjo apie tikėjimo svarbą, giedojo vienuoliui pritariant gitara.

Parengta pagal Z. Kairaitytės inf.

Susitikimo organizatorių nuotr.