Dvi dienas vykusios „Maisto banko“ akcijos metu visoje Lietuvoje paaukota maisto už 421 tūkst. eurų! Akcijos organizatoriai teigia, kad tai – iki šiol didžiausia paaukoto maisto vertė. Prie akcijos noriai prisijungė ir kėdainie­čiai, turėję galimybę sunkiau besiverčiantiems aukoti devyniose prekybinėse vietose Kėdainių mieste.

„Parama maisto produktais mūsų organizacijos nariams yra labai reikalinga. Daliai žmonių tai bus rimta ir svari pagalba. Labai džiaugiamės, kad net du kartus per metus savo nariams galime tą paramą išdalinti“, – tikino Daiva Sipavičienė, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos atstovė, kuri kartu su kitais savanoriais viename iš miesto prekybos centrų rinko kraštiečių paramą.

Aktyvus jaunimas

Tiesa, šį kartą žymiai aktyviau maisto produktus aukojo jaunesnio amžiaus žmonės – tą tvirtino Neįgaliųjų draugijos savanorės, su plačia šypsena ir nuoširdžia padėka priėmusios aukojamus maisto produktus.

„Gal ir tėvai juos pamoko, tačiau labai miela matyti, kai jaunimas tai makaronų, tai arbatos paaukoja. Apskritai, dažniausiai mums buvo aukojama makaronų, aliejaus, arbatos, miltų ir cukraus. Retsykiais sulaukiame ir konservų. Džiaugiamės viskuo, ką gauname, esame dėkingi tiems, kas duoda. Tačiau būna ir tokių, kurie mus apeina dideliu ratu ir arba apsimeta, kad mūsų nemato, arba vogčiomis į mūsų pusę dirsteli“, – sakė viena savanorių Janina. Jai antrino ir Celestina, pridurdama, kad kuo žmogus vargingesnis, tuo noriau aukoja ir dalinasi.
„Būtent šiuo dalyku jau ne kartą pačios ir įsitikinome“, – tikino savanorė.

Apie 110 paketėlių

Pasak D. Sipavičienės, šiais metais prie akcijos entuziastingai bei noriai prisidėjo ir jaunieji savanoriai – Šviesiosios gimnazijos mokinės.
„Išties džiugina aktyvus jaunimo įsitraukimas į akciją, jų geranoriškumas ir noras padėti vargstantiems. Tiesa, aukoja ir vyresni žmonės, nors jų galimybes paaukoti kiek sumažino, mūsų nuomone, euro įvedimas ir produktų kainų šuolis. Draugijos žmonės išties laukia tų dovanų, vis skambina, klausia, kada parama bus dalinama“, – pasakojo D. Sipavičienė. Pasak moters, ilgai negendantys maisto produktai bus sudėti į lauknešėlius (planuojama, kad jų pavyks padaryti apie 110) ir per kelis mėnesius išdalinti. Tie, kurie patys negalės atvykti į draugijos patalpas, gaus maisto paketėlius tiesiai į namus. Anot pašnekovės, žmonės panašiai dosnūs tiek pavasarį, tiek ir rudenį.

Tiesa, iš „Maisto banko“ kas savaitę dar gaunama papildomos paramos: duonos, kitų gaminių.
„Tad pas mus draugijos durys beveik neužsidaro. Kasdien apsilanko iki 30 žmonių, prašydami suteikti pagalbos maistu“, – tikino D. Sipavičienė.

Paaukojo už beveik 8 tūkst. eurų

Šiais metais kėdainiečiai galėjo paaukoti septynioms mūsų rajone veikiančios organizacijoms: be Kėdainių rajono neįgaliųjų organizacijos, penktadienį ir šeštadienį paramą parduotuvėse priėmė Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminė organizacija, labdaros paramos fondas „Teen Challenge“, labdaros paramos fondas „Vilties švyturys“, Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, Kėdainių vaikų globos namai „Saulutė“, labdaros paramos fondas „Tavo svajonė“.

Pasak Astos Čeponienės, Panevėžio regiono (kuriam priklauso Kėdainių rajonas) padalinio vadovės, pirminiais duomenimis, akcijos metu kėdainiečiai paaukojo 6 971 vienetus maisto produktų, kurių bendra vertė – 7 772,38 eur. Iš viso buvo aukota 3048 kartus, o savanoriavo apie 100 žmonių. „Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai maisto vienetų gavo „Vilties švyturys“ (1524), „Teen Challenge“ (1438) bei Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija (1391). Kiek mažiau maisto vienetų buvo suaukota parduotuvėse, kuriose savanoriavo „Tavo svajonė“ (698), paraplegikų asociacija (996), globos namai „Saulutė“ (511) bei kurčiųjų draugija (412).

Rekordo pagerinti nepavyko

Pavasarį, balandžio 7–8 dienomis Kėdainiuose vykusios „Maisto banko“ akcijos metu paaukoti  6 805 vienetai ilgai negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems. Jų vertė – 7 702 eurai.
2016 metų spalį Kėdainiuose vykusios „Maisto banko“ akcijos metu kėdainiečiai paaukojo net 9 255 vienetus ilgai negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems. Tai – rekordinis paramos kiekis, skirtas labiausiai stokojantiesiems nuo 2007 metų – akcijos pradžios Kėdainiuose.

Šiek tiek mažiau produktų – 8 615 ir 8 200, atitinkamai nupirkta 2015 metų kovą ir spalį.
„Maisto banko“ akcijos metu surinktas maistas, padedant socia­linėms organizacijoms, pasiekia dėl įvairių priežasčių skurstančius žmones – daugiavaikes šeimas, mažas pajamas gaunančius neįgaliuosius, senolius, bedarbius, vienas vaikus auginančias motinas ir kt. Taip pat remiami ir socialinėje krizėje atsidūrę asmenys, juos paramai gauti nukreipia seniūnijų socialiniai darbuotojai.

Lėmė išaugusios kainos

Iš visos Lietuvos suplaukus duomenims paaiškėjo, kad šioje rudeninėje akcijoje paaukota 366 592 maisto produktų vienetų. Akcijos metu daugiausiai paaukota makaronų (83 355), kruopų (74 648), aliejaus ir margarino (36 189), cukraus (32 634), miltų (23 963). Taip pat aukota arbatos, įvairių konservų, sausainių, sultinių, šokolado, higienos prekių. Apskaičiuota, kad akcijos metu paaukota virš 130 tūkst. kartų, vidutiniškai už 3,22 euro.

Pasak akcijos organizatorių, šiais metais maisto paaukota už 421 tūkst. eurų, tačiau tokias rekordines aukštumas lėmė dalies dažniausiai aukojamų maisto produktų brangimas. Lyginant su ankstesniais metais, daugiau sumokėta už aukojamas kruopas, makaronus, miltus ar aliejų. Tuo tarpu konservuotos daržovės ir mėsa, cukrus, sausainiai ar kava aukoti pigesni.
Nespėję sudalyvauti „Maisto banko“ akcijoje, 2 eurų auką gali skirti skambindami tel. 1343, taip pat nupirkdami maisto e-parduotuve BARBORA.LT

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.