Grindų dangos pasirinkimas yra itin svarbus sprendimas, ypač tada, kai namuose kartu gyvena ir keturkojis augintinis. Tuomet itin svarbu įsitikinti, jog danga yra ne tik estetiškai deranti prie viso namų interjero, bet ir yra atspari augintinių išdaigoms. Norėdami padėti jų šeimininkams, interjero dizaineriai pateikia kelias populiariausias grindų dangas.

Parketlentės

Kokybiškos, patikimų gamintojų parketlentės džiugins jus ilgą laiką. Jos pasižymi natūralumu, o natūrali medžio danga yra maloni vaikščioti ir liesti. Todėl ne tik jums, bet ir augintiniams bus gera ant jos vaikščioti, gulėti. Danga „sugeria“ garsą, tad šiuo apgalvotu pasirinkimu maksimaliai sumažinsite gyvūno nagų klapsėjimo garsą. Tai puikus sprendimas, jeigu reguliariai kerpate augintinio nagus ir jis jau pripratęs savo reikalus atlikti dėžutėje ar lauke.

Prireikus parketo atnaujinimas ar pakeitimas yra itin paprastas ir greitas, nes pakeičiama tik priklijuojama lenta. Norėdami sumažinti slydimą, rinkitės grindis su šiurkštintu paviršiumi – šukuotas, dengtas alyva ar matiniu laku. Beje, lentos, padengtos laku, mažina įbrėžimų tikimybę.

Linoleumas

Linoleumas gali būti gaminamas iš natūralių žaliavų: linų sėmenų aliejaus, medžio ir kamščiamedžio miltelių dervų. Ši danga turi platų raštų ir spalvų pasirinkimą, todėl yra lengvai pritaikoma įvairiuose namų interjeruose. Natūralus linoleumas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, nealergizuoja, todėl yra tinkamas tiems namams, kurių gyventojai yra alergiški ar itin jautrūs.

Tai ilgaamžė danga, kurią lengva valyti ir prižiūrėti – ji yra atspari drėgmei. Tai aktualu kone kiekvienam, auginančiam keturkojį draugą. Beje, inovatyvūs gamintojai geba tikroviškai imituoti medieną ar kitas medžiagas. Nors danga atspari drėgmei, išsipylus didesniam kiekiui skysčių, reikėtų paskubėti ir nedelsiant nuvalyti linoleumą. Nuo per didelio drėgmės poveikio linoleumas plečiasi arba traukiasi.

Laminatas

Tai daugiasluoksnis gaminys, kuris pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Todėl ši danga yra puikus pasirinkimas namams, kuriuose auga keturkojai draugai. Laminatas klasifikuojamas pagal atsparumą nusidėvėjimui:

  • 21, 22, 23 – gyvenamųjų patalpų;
  • 31, 32, 33, 34 – komercinių patalpų.

Tad, jeigu auginate didesnį šunį, rekomenduojame įsigyti atsparesnį laminatą, skirtą komercinėms patalpoms. Be to, naudodami storesnį laminatą, ne tik išvengsite įbrėžimų, bet ir sumažinsite augintinių nagų skleidžiamą triukšmą.

Plytelės

Plytelės vertinamos dėl savo atsparumo, tvirtumo ir lengvos priežiūros. Todėl po pasivaikščiojimo purvinas ar šlapias augintinio kailis ar pėdutės nesukels didelių problemų. Tačiau plytelės nėra itin malonios pėdoms – nešildomos jos yra šaltos, kietos tekstūros, o sušlapusios tampa itin slidžios. Visgi, jeigu nusprendėte rinktis plytelių grindis, pasirūpinkite kilimėliais ar guoliu, kuriame augintinis galėtų šiltai įsitaisyti.

Kaip ir visos interjero detalės ar apdailos būdai, grindų paviršiaus medžiagos pasirinkimas turi būti apgalvotas. Svarbu įvertinti elementarias smulkmenas, tada, įrengus būstą, nereikės daug dėmesio skirti jo priežiūrai. Todėl įsitikinkite, jog išsirinkote neslystančią, lengvai valomą ir jaukią dangą. Išsprendę šią užduotį, galėsite mėgautis kokybiška, ilgaamže ir funkcionalia grindų danga savo namuose. Malonia tiek jums, tiek jūsų keturkojui draugui.

Užs. Nr. 164

Panašios naujienos