Audra „Laura“ Kėdainių rajono gyventojams pridarė daug nemalonumų. Vienur virto medžiai, lūžo šakos, šimtai namų liko be elektros. Nors specialiosios tarnybos dirbo visą parą, darbo dar ir dabar netrūksta Kėdainių rajono priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, taip pat ESO darbuotojams.


Vyko dvidešimt kartų

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, per parą – nuo kovo 12-osios popietės iki 13-osios pusiaudienio, rajono ugniagesiai likviduoti ciklono „Laura“ padarinių vyko daugiau negu dvidešimt kartų.

Daugiausiai darbo ši tarnyba turėjo Josvainių ir Dotnuvos seniūnijose, taip pat Kėdainių mieste ir kai kuriuose rajono kaimuose.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas sako, kad ciklonas suaktyvėjo vakar popiet, o pirmojo iškvietimo rajono ugniagesiai sulaukė jau 16.32 val. Į automagistralę „Kaunas–Klaipėda“ šalinti medžio išskubėjo arčiausiai šio greitkelio esanti Rugėnų ugniagesių komanda.

„Į iškvietimus reagavo ir rajono ugniagesių komandos. Ne visais atvejais, į kuriuos skubiai vyko ugniagesiai, teko šalinti medžius nuo važiuojamosios kelio dalies. Ugniagesiai teikė ir kitokią pagalbą. Reikėjo užtikrinti gyventojų saugumą, kai virsdami medžiai buvo užkritę ant elektros laidų, taip pat ir aukštos įtampos, budėti, kol atvyko ESO avarinės tarnybos darbuotojai“, – sakė A. Eidimtas.


Šalino porą valandų

Štai judriame kelyje „Šiauliai–Dotnuva“ vieno iškvietimo metu ugniagesiai nuo važiuojamosios kelio dalies turėjo pašalinti net penkis medžius.

Ketvirtadienio vakarą ugniagesiai skubėjo ir į Vilainių seniūniją, kur buvo nutraukti ir ant žemės gulėjo aukštos įtampos laidai, kėlę pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.

Buvo iškvietimų ir dėl pastatų, ant kurių virto medžiai, tačiau didesnių bėdų dėl to nekilo, žmonės nenukentėjo.

Penktadienio rytą Justinavos soduose  nuo važiuojamosios kelio dalies ugniagesiai net pora valandų šalino nuvirtusį didžiulį ąžuolą.


Tūkstančiai namų ūkių

Pasak įmonės ESO atstovo žiniasklaidai Tomui Kavaliausko, Kėdainių rajone be elektros 8 valandą ryto buvo  apie vienas tūkstantis namų ūkių, nes buvo sugedusios keturios dešimtys vidutinės ir žemos įtampos linijų.

„Uraganinis vėjas vertė medžius ir šakas ant elektros oro linijų ir jas nutraukė. Pažado kada sutvarkysime duoti negalime, stengiamės ir darome ką galime. Esame pasitelkę sustiprintas pajėgas. Visoje Lietuvoje dirba daugiau kaip trys šimtai operatyvinių brigadų. Gyventojų prašome supratimo ir kantrybės bei atsiprašome klientų dėl nepatogumų“, – sakė T. Kavaliauskas.

Kovo 13-ąją 8 val. ESO duomenimis šalyje be elektros buvo apie 100 tūkst. vartotojų, daugiausiai jų – daugiausia pajūrio zonoje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje.

Tokia situacija Lietuvoje paskutinį kartą buvo per uraganus „Erviną“ 2005 metais ir „Anatolijų“ 1999 -iaisiais.