Aktyvūs ir veiklūs Kėdainių “Ryto” progimnazijos mokiniai didžiųjų žiemos švenčių laukia nesudėję rankų. Pailgintos darbo dienos grupės auklėtojos Rasos Juknevičienės skatinami jie kuria gražius darbelius, kuriais noriai dalinasi su likusia mokyklos bendruomene.

Todėl nuo trečiadienio progimnazijos foje jau kabo didžiulis, skrebinimo technika atliktas ir Kalėdoms skirtas atvirukas, kurį kūrė šeši progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės bei 2a klasės mokiniai.

Šiais mokslo metais progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės ir 2a klasės mokiniai vykdo „eTwinning“ projektą „Scrap cards“. Jo metu, naudodami skrebinimo techniką, mokiniai gamino įvairius atvirukus. „Tačiau kartą mokiniai paklausė, ar būtų galima pagaminti didesnį, neįprasto dydžio atviruką. Taip kilo mintis pagaminti didžiulį atviruką ir visus Kėdainių miesto gyventojus bei svečius pasveikinti su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis: Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Atviruką kūrė šios progimnazijos mokiniai: Matas Baltramiejūnas, Mėta Dirdaitė, Ugnė Gelažauskaitė, Mantautas Juknevičius, Jūra Leikutė ir Darijus Visockis. Jie darbus pradėjo lapkričio 16 dieną, o baigė lapkričio 29 d. Suskaičiuota, kad atviruką mokiniai gamino 21 valandą 40 minučių. Vaikai darbavosi ne tik po pamokų, bet ir šeštadieniais bei sekmadieniais. Su vaikais kartu dirbo ne tik pedagogė R. Juknevičienė, bet ir pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Elona Jankūnienė. Galutinis atviruko dydis yra 3,07 x 2,09 m.

Šis atvirukas pretenduoja tapti didžiausiu atviruku Lietuvoje: tam jau yra ruošiami reikalingi dokumentai.

Vaikai karpė raides ir vienoje atviruko pusėje klijavo kalėdinio sveikinimo tekstą. Kitą atviruko pusę mokiniai dekoravo kalėdinėmis eglėmis iš skrebinimo popieriaus, kurias papuošė įvairiomis detalėmis.

Negana to, šis kalėdinis atvirukas pretenduoja tapti didžiausiu atviruku Lietuvoje. Tiesa, dar tik tvarkomi dokumentai rekordo įregistravimui ir vėliau paaiškės, ar atvirukas bus pripažintas didžiausiu.

Pagamintu išskirtinio dydžio atviruku džiaugėsi ir mokyklos direktorius Albinas Stankevičius.

„Šį atviruką galima būtų įrašyti bent jau į Kėdainių rekordų knygą. Kaip gyvas tokio didelio atviruko nesu matęs. Tai rodo, kad mes turime kūrybingus mokytojus, kūrybingus vaikus, kurie gali padaryti tokį didelį stebuklą. Ačiū Jums, nesustokite“, – linkėjo progimnazijos direktorius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.