Jau šeštąjį kartą AB „Lifosa“ skelbia tradicinę atvirų durų dieną mūsų bendruomenės nariams. Pasižvalgyti po vieną didžiausių šalies gamyklų išreiškė pageidavimą daugiau nei 500 kraštiečių. Dalis jų į ekskursijas važiuoja beveik kasmet, tačiau daliai smalsuolių šis vizitas buvo pirmasis.

Mažąsias ekskursijos dalyves labiausiai sužavėjo AB „Lifosa“ kalnai.

„Kėdainiuose gyvenu jau senokai ir vis rūpėjo pasižvalgyti po šios didžiulės gamyklos teritoriją iš arti, žinoma, atvažiuoti ir pasižvalgyti po baltuosius kalnus. Čia viskas taip įdomu, tad šiandien išsipildė sena mano svajonė!“, – prisipažino kėdainietė Violeta, kartu su drauge pagaliau pasiryžusios kelių valandų ekskursijai po didžiulę AB „Lifosa“ teritoriją.

Pasak ekskursiją vedusios Indrės Mažeikienės, nebuvo ekskursijos, kad jos dalyviai nepaklaustų, kokius atlyginimus gauna šios gamyklos darbuotojai.

„Vaikų klausimai dar įdomesni – važiuodami pro vandens tvenkinį, telkšantį fosfogipso sąvartos teritorijoje, vienas vaikų paklausė, ar įkritus į šį vandenį įmanoma numirti?“, – šypsojosi pašnekovė ir pridūrė, kad ekskursijoje dažnai dalyvauja ir buvę gamyklos darbuotojai, kurie stebisi pasikeitusia gamyklos infrastruktūra ir kartais sunkiai atpažįsta net savo buvusią darbo vietą – per pastaruosius metus „Lifosoje“ buvo atnaujinta daug gamybinės infrastruktūros. Vien per pastaruosius 10 metų į gamyklą buvo investuota net per 155 mln. eurų.

Ekskursantai apsilankė gamyklos muziejuje, taip pat iš arti susipažino su sieros rūgšties cecho valdymo pultu bei jo operatoriais, prižiūrinčiais gamybinius parametrus. Vėliau dalyviai apžiūrėjo milžinišką amofoso cecho produkcijos sandėlį, kuriame šiuo metu talpinama apie 20 tūkst. tonų trąšų.

Taip pat buvo aplankyta bene didžiausia AB „Lifosa“ įžymybė – baltieji kalnai. Jie padarė didžiausią įspūdį tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Ekskursijos dieną švietusi skaisti saulė leido pasižvalgyti nuo kalnų ir apžiūrėti ir Kėdainių miestą, ir apylinkes. Įspūdį kėlė ir šiuose kalnuose važinėjantys sunkvežimiai, sveriantys net 33 tonas.

Kokia vieta yra pati saugiausia, o kartu ir viena pavojingiausia AB „Lifosa“, kodėl nauji darbuotojai yra mokomi taisyklingai užlipti ir nulipti laiptais, kiek valandų trunka lifosiečio pamaina sužinosite antradienio „Kėdainių mugės“ numeryje. 

[tribulant_slideshow gallery_id=“278″]

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.