Sauliaus Grinkevičiaus vadovaujama savivaldybės administracija tesi dar prieš rinkimus kraštiečiams duotą pažadą – apie viską kalbėtis, tartis ir drauge spręsti aktualius klausimus.

Rajono vadovai kėdainiečius pakvietė į atvirą pokalbį aptarti senamiesčio aktualijų.

Rajono vadovai kėdainiečius pakvietė į atvirą pokalbį aptarti senamiesčio aktualijų.

Tokį rajono vadovų žingsnį kėdainietis Henrikas Vaicekauskas pavadino dorų politikų bruožu, nes dar senovės graikai teigė, kad tikras politikas neskuba teigti, jog jis viską žino, jis sako, kad kartu reikia pasitarti ir nuspręsti, ką ir kaip geriau daryti.
Atviram pokalbiui apie senamiesčio aktualijas S. Grinkevičius kraštiečius pakvietė paskatintas asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ atstovų.

Diskusija apie senamiesčio aktualijas
Vis dažniau privačiuose pokalbiuose girdėjosi kalbų apie pradėtą rekonstruoti buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastatą, Didžiosios gatvės ir Didžiosios Rinkos aikštės pertvarkas, užstrigusias Šviesiosios gimnazijos priestato statybas bei norą matyti Kėdainius gyvu miestu.
Ne paslaptis, kad „Saulutės“ pastato pritaikymas M. Daukšos viešosios bibliotekos reikmėms jame įkuriant jaunimo skyrių užstrigo todėl, kad miestelėnai pasipriešino parengtam projektui. Kėdainiečiai nesutiko su tuo, kad senamiestyje atsirastų griozdiškas statinys nuo aikštės pusės užgošiantis evangelikų reformatų bažnyčią. Meras S. Grinkevičius įsiklausė į pateiktas pastabas ir drauge su architektais paprašė projektuotojų pakeisti projektą.

Kėdainiečių pageidavimu buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastato rekonstrukcija pritaikant jį bibliotekos reikmėms kiek pristabdyta siekiant pakoreguoti projektą. Dabar siūlomas kuklesnis ir žemesnis variantas negu buvo sumanyta anksčiau.

Kėdainiečių pageidavimu buvusios parduotuvės „Saulutė“ pastato rekonstrukcija pritaikant jį bibliotekos reikmėms kiek pristabdyta siekiant pakoreguoti projektą. Dabar siūlomas kuklesnis ir žemesnis variantas negu buvo sumanyta anksčiau.

saulute-sena„Saulutės“ pastatas bus žemesnis
Bendrovės „Projektų rengimo biuras“ architektė Irma Javtokė pristatydama pakoreguotą projektą pabrėžė, kad dabar kėdainiečiams siūlomas paprastas, neįmantrios, švarios formos statinys, kurio apdailai bus pasirinktas tinkas, medis ir modernios čerpės. „Pastatą sumažinome iki dviaukščio su šlaitiniu stogu. Tik kampe su Radvilų gatve numatėme triaukštę dalį, kad ji būtų proporcinga statiniui, prigludusiam prie rotušės. Mūsų suprojektuotas pastatas susideda iš penkių segmentų, kurių vidurinysis bus stiklinis. Po juo planuojame įrengti ištraukiamą sceną, tarnausiančią įvairiems renginiams. Taip pat numatėme ir terasą, kurioje šiltuoju metu galės vykti pramoginiai renginiai. Bibliotekos filiale turėtų atsirasti daug erdvių, kurių vienoje numatyta kino salė, kitoje – įrašų studija, trečioje – kavinukė. Žinoma, nepamiršome ir bibliotekos poreikių“, – sakė V. Javtokė.
Į klausimą, kada projektas galėtų būti baigtas, rajono meras atsakė, kad darys viską, jog įkurtuves švęstume kuo anksčiau.

Aikštė bus išklota granitu
Kėdainiečiams, norėjusiems sužinoti Didžiosios gatvės ir Didžiosios Rinkos aiškės rekonstrukcijos subtilybes, buvo atsakyta, kad viskas daroma pagal ekspertų rekomendacijas. Didžioji aikštė po pertvarkų turėtų gerokai pakeisti veidą – joje neliks medžių, danga bus sulyginta su gatvės paviršiumi. Svarbiausia naujiena – ji bus išklota granito trinkelėmis, todėl būtina įrengti tvirtą pagrindą. Mero teigimu, aikštės projektas dar derinamas, todėl jame atsisakoma ir fontano, galvojama nepalikti ir automobilių stovėjimo aikštelės: „Automobilius būtų galima statyti už dabartinės bibliotekos, ten įrengus tam skirtą aikštelę.“ Pasidomėjus, ar nebūtų galima iškelti Radvilų paminklo į kitą aikštės pusę, nuskambėjo pasakymas, kad kol kas nuo tokio sumanymo susilaikoma, nes tam prieštarauja paminklo autorius ir kiti šalies menininkai.
Kalbant apie Šviesiosios gimnazijos priestato statybas, buvo paaiškinta, kad jos užtruko dėl objektyvios priežasties – reikėjo keisti žemės paskirtį, nes gimnazijai dovanotas pastatas teko su komercinės paskirties žeme.

Siūlo bausti nesitvarkančius
Diskusijų netrūko ir kalbant apie tai, kaip atgaivinti senamiestį. Kėdainietis Vitolis Laumakis įsitikinęs, kad Kėdainiai per daug gražus miestas, jog jame būtų tiek daug apleistų ir apgriuvusių pastatų. Tad rajono vadovų prašyta rimčiau žiūrėti į netvarkingų pastatų šeimininkus: „Vokietijos patirtis rodo, kad toje šalyje nesitvarkantys piliečiai turi arba susitvarkyti, arba parduoti turtą, jei jis jiems tampa našta. Galbūt ir mes galėtume perimti tokią patirtį?“
Rajono vadovas S. Grinkevičius pritarė, kad apleisti pastatai gadina miesto vaizdą, todėl jo iniciatyva rajono savivaldybėje buvo įkurta darbo grupė, kuri turi teikti pasiūlymus, kaip taisyti padėtį. Joje – savivaldybės administracijos specialistai, susiję su statinių naudojimo priežiūra ir paveldosauga, seniūnai ir kt.
„Tokia padėtis, kokia yra dabar dėl neprižiūrimų statinių, tęstis nebegali, todėl dideles viltis dedu į šią darbo grupę ir naujai įsteigtus viešosios tvarkos specialistų etatus. Šiuo metu darbo grupė rengia priemonių planą. Ateityje specialistai ne tik galės įspėti, bet ir bausti pastatų neprižiūrinčius šeimininkus“, – sakė S. Grinkevičius.

Asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ nariai liko patenkinti susitikimu su rajono vadovais, nes išgirdo tiesius atsakymus į rūpimus klausimus.

Asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ nariai liko patenkinti susitikimu su rajono vadovais, nes išgirdo tiesius atsakymus į rūpimus klausimus.

Žmonėms rūpi miesto gerovė
Susitikime prašyta ir atkreipti dėmesį į Didžiosios gatvės eismo intensyvumą – nors ji paskelbta pėsčiųjų gatve, tačiau pastaruoju metu automobiliai šia gatve važinėja visai nebaudžiami.
„Ačiū visiems, kurie rado laiko ir atėjo atvirai pakalbėti apie rūpimus klausimus. Džiugu, jog Kėdainiuose netrūksta žmonių, kuriems rūpi miestas, jo gerovė ir tai, kas vyksta aplinkui. Dabar aptarėme senamiesčio aktualijas, kai susikaups kitų klausimų, vėl susitiksime ir atvirai diskutuosime apie juos. Pokalbis parodė, kad mokame drąsiai, paprastai, taikiai ir be pažeminimų kalbėtis“, – apžvelgdamas susitikimą su kėdainiečiais sakė rajono vadovas.

LENTOS TERASAI

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.