Nuo diskusijos – prie idėjos, nuo idėjos – prie veiksmo. Į tokią kelionę, kurios pabaigoje bus praktiškai įgyvendinta pačių sugalvota ir nugludinta iniciatyva, leidosi Kėdainių krašto moksleiviai, dalyvaujantys asociacijos „Trinus“ ir jaunimo iniciatyvinės grupės įgyvendinamame projekte „Dialogas“. 

Užmezgė dialogą

Projektas skirtas tam, kad jaunuoliai su savo idėjomis neliktų vieni, o užmegztų dialogą su žmonėmis, priimančiais sprendimus savivaldos lygmeniu, mokytųsi planuoti ir veikti. Pasak asociacijos „Trinus“ įkūrėjų sveikatos psichologo Andriaus Katarskio ir socialinio darbuotojo Edvino Vrubliausko, norima, kad jauni žmonės geriau suprastų, kaip priimami sprendimai ir darytų jiems įtaką. „Ne kartą girdėjome jaunimą išsakant savo poreikius, rūpimas temas, tokias kaip ekologija ar jaunimo erdvių kūrimas, jų bandymus patiems įgyvendinti įvairias iniciatyvas. Taigi pabandėme sukviesti pokalbiui jaunimą ir sprendimų priėmėjus bei šio projekto metu padėti jaunimui įgyvendinti pasirinktą iniciatyvą, kad pasiektų pokytį“, – sakė pašnekovai.

Subūrė jaunimo iniciatyvinę grupę

Asociacija „Trinus“ šį projektą, finansuojamą pagal „Erasmus+“ programą, įgyvendina kartu su jaunimo iniciatyvine grupe, kurią subūrė iš Kėdainių miesto ir rajono moksleivių. Kartu buvo išrinktos jaunimui svarbios temos. Šiomis temomis spalio – lapkričio mėnesiais vyksta susitikimai-diskusijos Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje ir Josvainių gimnazijoje. Jų metu su moksleiviais ir savivaldos ar mokyklos atstovais kalbama apie gamtos išsaugojimą ir ekologiją, mokyklos aplinkos pritaikymą jaunimo poreikiams, keliamos problemos ir siūlomi galimi jų sprendimo būdai

„Gavau pasiūlymą įsitraukti į projektą, mane labai sudomino idėja – rengti diskusijas jaunimui, diskutuoti ekologijos, rūšiavimo ir jaunimo užimtumo temomis. Gerai, kad bendrausime su savivaldos įstaigomis ir pakeisime kažką pačių mokinių labui. Ne pirmą kartą dalyvauju tokio pobūdžio renginiuose, nes noriu gerų pokyčių vaikams ir jaunimui. „Trinus“ subūrė labai šaunių žmonių komandą“, – pasakojo jaunimo iniciatyvinės grupės narė, „Ryto“ progimnazijoje besimokanti Elija.

Juozo Paukštelio progimnazijoje besimokanti Viltė sakė mėgstanti bendrauti, organizuoti renginius ir diskusijas, todėl puikiai jaučiasi dalyvaudama jaunimo iniciatyvinės grupės veikloje. O „Atžalyno“ gimnazistas Martynas į projektą įsitraukė todėl, kad jam taip pat patikusi idėja – suteikti galimybę jaunimui kalbėtis su savivaldos atstovais.

Įgyvendins praktiškai

Vėliau 7 jaunuolių iniciatyvinė grupė su bendraamžiais dalyvaus mokymuose, planuos konkrečią vieną ar kelias iniciatyvas, kurios realiai galėtų padaryti bent minimalų pokytį diskusijų metu aptartose temose. Paskutiniame etape iniciatyva bus įgyvendinta praktiškai. „Tai bus apčiuopiamas bendradarbiavimo tarp jaunimo ir sprendimo priėmėjų rezultatas“, – tikisi asociacijos „Trinus“ komanda, lydėsianti jaunimą ir prireikus padėsianti visuose projekto etapuose.

Panašios naujienos