365 dienos veiklos? Tokiu klausimu trečiadienį pradėtas tradicinis Kėdainių rajono nevyriausybinių organizacijų forumas, kurio tema – „Ko galime pasimokyti vienos iš kitų“.

„Ar buvo metuose nors viena diena, kai negalvotumėte apie savo organizacijos veiklą, išgyvenimą, plėtrą, naujus projektus? Manau, kad mąstėte apie tai kasdien. Todėl šio forumo tikslas – pasidalinti gerąja praktika, pasimokyti vienoms iš kitų, stiprinti partnerystę su vietos valdžia ir tarpusavyje. Pavadinome šią dalį „Įkvėptuvėmis“, kad, pasidalinę mintimis, vėl imtumėtės kasdieninės veiklos“, – pradėdama renginį, gausiai susirinkusiems nevyriausybinių organizacijų atstovams linkėjo Audronė Stadalnykienė, rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė.

Kvietimas – kurti darbo vietas

Forume dalyvavo Kėdainių rajono vietos veiklos grupės, kaimo bendruomenių, labdaros ir paramos organizacijų, kultūros, meno ir sporto srityse veikiančių nevyriausybinių organizacijų vadovai ir atstovai. Jie ne tik dalinosi patirtimi, ieškojo sprendimų, bet ir pasisėmė naujų idėjų.

Pasak rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininko, labdaros ir paramos fondo „Tavo svajonė“ vadovo Deivido Judenio, miestą ir rajoną kuria patys žmonės, tad, jei nebūsime iniciatyvūs, niekas kitas už mus to nepadarys.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Kėdainių rajone aktyviai veikia daugiau kaip 160 nevyriausybinių organizacijų, – sveikindamas forumo dalyvius, sakė rajono meras Saulius Grinkevičius. – Didžiausias jūsų indėlis yra tas, kad mokote mus būti pilietiškais, tenkinate bendruomenių lūkesčius įvairiose srityse, dirbate daug ir nuoširdžiai“. Rajono vadovas taip pat priminė, kad kitame Europos Sąjungos finansavimo etape daugiau dėmesio bus skiriama projektams, nukreiptiems į darbo vietų kūrimą, ir kvietė pagalvoti, kaip šia galimybe galėtų pasinaudoti rajone veikiančios nevyriausybinės organizacijos.

Pasak rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininko Deivido Judenio, ši veikla kupina iššūkių. „Įgyvendinti dar ne visi lūkesčiai, tačiau turime dar daug laiko juos įgyvendinti. Turime, kuo pasidžiaugti – NVO taryba veikia aktyviai, vyksta susitikimai, diskusijos“, – sakė labdaros ir paramos fondui „Tavo svajonė“ vadovaujantis kėdainietis, pabrėždamas, kad miestą ir rajoną kuria patys žmonės, ir, jei nebūsime iniciatyvūs, niekas kitas už mus to nepadarys.

Įrankis pokyčiams

Forume dalyvavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros Europos savanorių tarnybos projektų koordinatorė Aistė Natkevičiūtė, kuri kartu su savanoriais pristatė tarptautinius „Erazmus +“ projektus. Pasak svečių, šie projektai gali tapti puikiu įrankiu organizacijos ir bendruomenės pokyčiams, nes atveria tarptautinių galimybių.

A. Natkevičiūtė pristatė Europos savanorių tarnybą (EST) – tarptautinius savanorystės projektus, kuriuose gali dalyvauti 17 – 30 metų amžiaus žmonės. Jauni žmonės, dalyvaujantys tokiuose projektuose, per savanorišką veiklą akredituotoje EST organizacijoje ugdo asmenines ir profesines kompetencijas. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį ir savanoriauja pasirinktoje organizacijoje. Šioje programoje dalyvauja dienos centrai, viešosios bibliotekos, mokyklos ir vaikų darželiai, socialinių paslaugų centrai, gyvūnų prieglaudos, muziejai ir daugybė kitų organizacijų, net – kaimų bendruomenės. Svarbu, kad veikla būtų prasminga organizacijai ir bendruomenei.

„Šioje tarptautinėje programoje gali dalyvauti tiek jūsų bendruomenės jaunimas, tiek pati organizacija, priimdama savanorių iš kitos šalies. Tai nėra nepasiekiama ir toli nuo jūsų – tai žemiška, prieinama galimybė. Anglų kalba taip pat nėra kliūtis. Jūs tikrai ją mokate ir galite susikalbėti, šie projektai padeda tuo patikėti“, – tvirtino viešnia.

Panašios naujienos