Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) informuoja, kad šių metų pradžia aplinkosaugininkams buvo itin sėkminga. Jau spėta išaiškinti ne vieną šiurkštų medžioklės pažeidimą, vykdytą Kėdainių rajono miškuose. 

Brakonieriai uždarę aptvare laikė stirną.

Brakonieriai uždarę aptvare laikė stirną.

Prieš dvi savaites Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai po pranešimo Puzaičių miške, Kėdainių rajone, rado neteisėtai sumedžiotą stirniną. Po apklausos paaiškėjo, kad gyvūną sumedžiojo medžiotojas iš Norvegijos. Stirnų medžioklė šiuo metu draudžiama.
Medžiotojui iš Norvegijos ir medžioklės vadovui surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, paimtas pažeidimo padarymo įrankis.
Už šį pažeidimą gresia 868–1737 Eur bauda su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Taip pat pažeidėjas turės atlyginti gamtai padarytą daugiau kaip 1 400 Eur žalą.

Aptvare laikė stirną
Sėkmingi Kauno aplinkosaugininkų ir Kėdainių rajono policininkų reidai mūsų rajono miškuose buvo vykdomi ir toliau.
Po kelių mėnesių įtempto darbo pavyko išaiškinti vieną organizuotų brakonierių grupių. Aplinkosaugininkai, siekdami nustatyti pažeidėjus, naudojosi modernia vaizdo stebėjimo, fiksavimo ir perdavimo įranga, kuri veikia nuotoliniu būdu. Kelis mėnesius buvo stebimas ir fiksuojamas kiekvienas įtariamų brakonieriavimu asmenų išvykimas ir parvykimas iš miško, kuriame jie buvo įsirengę nelegalias šėryklas ir bokštelius. Surinkę pakankamai įrodymų bei padedami Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų, aplinkosaugininkai atliko patikrinimus įtariamųjų sodybose ir ūkyje. Patikrinimo rezultatai viršijo lūkesčius: be įspūdingos stirninų ir elnių trofėjų kolekcijos, kurią, pasak savininko „pirko turguje ar net atnešė grybautojai“, fermos, esančios Sangailų kaime (Šėtos sen.), aptvare buvo neteisėtai laikomas jaunas stirninas.

Įspūdinga kaukolių ir ragų kolekcija esą buvo pirkta turguje ar sunešta grybautojų.

Įspūdinga kaukolių ir ragų kolekcija esą buvo pirkta turguje ar sunešta grybautojų.

Kiekvienas turėjo savo vaidmenį
Išaiškinti trys pažeidėjai, iš kurių du teisėti medžiotojai. Šie buvo gana neblogai organizuoti: vieni medžiodavo, kiti eidavo sargybinių pareigas, turėjo savo „šėriką ir lupiką“, o sumedžiotų gyvūnų kailius sudegindavo pirties krosnyje, kitas liekanas sušerdavo gyvuliams. Pagal surinktus įrodymus paaiškėjo, kad per kelių mėnesių laikotarpį neteisėtai buvo sumedžioti trys šernų jaunikliai, stirnos jauniklis ir stirninas. Žala, kaip praneša aplinkosaugininkai, gyvūnijos ištekliams viršija 4900 Eur (17 tūkst. Lt).
Po patikrinimo pažeidėjams surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai, sulaikyti medžioklėse naudoti ginklai: du lygiavamzdžiai ir du graižtviniai medžiokliniai šautuvai. Už šiuos pažeidimus numatyta bauda gali siekti nuo trijų iki šešių tūkstančių litų (868 – 1737 Eur) su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.