Artėjant Vėlinėms Krakių seniūnijoje paskelbta tradicinė akcija „Seniūnija be pamirštų kapų“. Prieš šios akcijos organizavimo aktyviai prisijungė ir Krakių M. Katkaus gimnazija.

Akcijos sumanytojas, Krakių seniūnas Ernestas Barčas džiaugėsi, kad gyventojai labai aktyviai palaiko šią akciją ir noriai aukoja žvakeles, kurios būna uždegamos seniūnijos teritorijoje esančiose kapinėse, senkapiuose, rezistentų ar kitų iškilių asmenų palaidojimo vietose.

„Seniūnijos teritorijoje yra net 26 kapinės, 10 iš jų yra veikiančios, o kitos yra senkapiai, kai kur net paminklų nebėra išlikę, bet mes žinome, kad ten buvo laidojami žmonės, todėl prižiūrime tas vietas, periodiškai tvarkome aplinką, apšienaujame, nugrėbiame lapus. Ir tai darome nuolat, ne vien prieš šventes, o prieš Vėlines uždegame žvakeles, norime, kad seniūnijoje neliktų užmirštų kapų.

Džiaugiuosi, kad nuo 2019 metų, kai tik atėjęs dirbti seniūnu sugalvojau tokią akciją, bendruomenė labai aktyviai palaiko šią idėją, kasmet aukoja vis daugiau žvakučių. Kai kas jas patys atneša, o kas negali, mes nuvažiuojame paimti.

Kiek tų žvakučių surenkama, net nebesuskaičiuojame, bet ne žvakių kiekyje yra esmė, svarbiausia, kad žmonės parodo savo gerą širdį ir kad jiems rūpi tos amžinojo poilsio vietos. Jei ant senkapių uždegame vieną ar dvi žvakeles, vis tiek tai yra atmintis ir pagarba išėjusiems, ženklas, kad ir ten palaidoti žmonės nėra užmiršti.

Šiemet prie akcijos jungiasi ir gimnazija, į pagalbą pasitelksime ir seniūnaičius, kad moksleiviai galėtų kartu su jais aplankyti tuos kapelius ir uždegtų po žvakutę.

Bendrai žiūrint, kapinėse per Vėlines, sakyčiau, gal ant 90 procentų kapų dega žvakutės, tai reiškia, kad žmonės atvyksta aplankyti savo artimųjų kapų. Kai kurie gal tik kartą ar du per metus, bet atvažiuoja, o kad kapai būtų nelankomi metų metus, tokių yra, bet nelabai daug.

Apskritai, kapų tvarkymo tradicijos keičiasi. Daugėja kapų, kurie uždengiami granito plokštėmis. Tai daugiau susiję su tuo, kad žmonės išvyksta į užsienį arba nebeturi sveikatos nuolat prižiūrėti kapus, tai uždengia plokšte ir viskas, o tų tradicinių kapelių, kur reikia daug priežiūros, lieka vis mažiau“, – pasakoja Krakių seniūnas Ernestas Barčas.


Akcijos vykdytojų nuotr. Krakių seniūnijos teritorijoje esančiose kapinėse bei senkapiuose kasmetinės akcijos „Seniūnija be užmirštų kapų“ metu sužibo atminties žiburiai.

Panašios naujienos