Vienas kitą Kėdainių rajono savivaldybėje veja po kelias valandas trunkantys pasitarimai, nagrinėjimai, susitikimai su specialistais, Seimo nariais bei ministro vizitas. Juose siekiama detaliai suprasti, kodėl laiku nebuvo ištirtos keturmečio gyvybę nusinešusios tragedijos aplinkybės. Ar atsakingos institucijos atsakingai ištyrė faktus ir padarė viską, kad nelaimės nebūtų.

Visiems rūpi klausimas, kaip išvengti nelaimių?

Ministro L. Kukuriačio manymu, Kėdainių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja turėtų prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti.

Ministro L. Kukuriačio manymu, Kėdainių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja turėtų prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti.

Ministras įsigilino

Ankstyvą penktadienio rytą į Kėdainius atvykęs ir į situaciją vietoje įsigilinęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad asmeninę atsakomybę, pirmiausia turėtų prisiimti Kėdainių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė. „Mažiausiai tai turėtų būti atsistatydinimas“, – griežtas buvo L. Kukuraitis. Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis apgailestavo, kad suaugusieji neišgirdo vaiko skundų dėl smurto: „Problema, kad vaiko skundų dėl smurto tarnybos neišgirdo. To priežastis aiškinasi ir Kėdainių rajono savivaldybė, ir ministerija“.

Skyrius veikė neryžtingai

Seimo Savižudybių prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas sakė darysiąs viską, kad būtų rastos nesuveikusios spragos. „Aiškinsimės, kas nesuveikė, manau, kad Vaiko teisių apsaugos skyrius veikė neryžtingai“, – reziumavo M. Majauskas. Tačiau jo nuomone: „Dabar svarbiausia priimti europietišką vaikų teises ginantį įstatymą, kad tokių tragedijų daugiau nebūtų.“

Skaudžios nelaimės kartojasi

Šį tragedija – ne pirma. Po nelaimės, prieš metus įvykusios Saviečiuose, atsakingiems specialistams buvo suteikta daugiau papildomų įrankių veikti geriau. Tačiau Kėdainių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja paklausta, ar ji jaučią kaltę ir atsistatydins, atsakė, kad kaltę visada galima rasti, kai dirbi, o dėl atsistatydinimo ji pagalvosianti. Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės teigimu, problema yra ta, kad Vaiko teisių apsaugos skyriai nėra centralizuoti ir jos vadovaujama institucija negali atsakyti už kiekvieno jų darbą.

Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė atliktuose tyrimuose mato spragų.

Seimo pirmininko pavaduotoja R. Baškienė atliktuose tyrimuose mato spragų.

Seimas reaguoja

Į Kėdainius kartu su ministru atvykusi Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė pasakė, kad Seimas į nelaimę reaguoja vasario 14 dieną šaukdamas neeilinę sesiją, kurioje visi sprendžiami klausimai bus susiję vaiko teisėmis ir gerove. „Pagaliau padarysime tai, kas anksčiau nebuvo padaryta. Skubotų sprendimų čia negali būti, turime nuspręsti atidžiai ir sudėlioti aiškius sprendimus. Matome spragas atliktuose tyrimuose, aiškėja, kad trūko bendradarbiavimo savivaldybės skyriuose. Tad lieka tik tvarkyti įstatymus“, – sakė R. Baškienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.