Kėdainių lietuvių ir švedų draugija gavo apie dvi tonas labdaros daiktų iš Švedijos. Dovana kėdainiečiams atkeliavo draugų Švedijoje, konkrečiai Wallos Carlson, pastangomis.

Iš Švedijos gauta net dvi tonas sverianti labdara. Jai išdalinti prireiks net kelių mėnesių.

Prieš kelis metus LNK televizijoje iškilmingoje didžiausių Lietuvos auksaširdžių, kurie metai iš metų be galo daug laiko savanoriškai skiria geriems darbams, nereikalaudami atlygio, apdovanojimų ceremonijoje „Auksinė širdis“ laureate nominacijoje „Žmonių auksinės širdis“ buvo išrinkta W. Carlson, Jungtinės metodistų bažnyčios pastorė iš Švedijos. Į Lietuvą, taip pat ir į Kėdainius jos dėka atkeliauja jau ne pirmas labdaros krovinys.
„Dėkojame už nuoširdumą mūsų draugei Švedijoje W. Carlson. Ji yra tikra altruistė, nuoširdus, labai paprastas žmogus ir Lietuvoje padeda ne tik kėdainiečiams. Labai džiaugiuosi, kad mūsų draugijos narė Sonata Kriščiūnienė, Kėdainių laikino apgyvendinimo namų motinoms ir vaikams socialinė darbuotoja, dirbanti su soc. rizikos šeimomis, kartu su Moterų krizių centro vadove Rita Stakniūniene ėmėsi iniciatyvos ir pasirūpino, kad ši labdaros siunta atkeliautų į mūsų rajoną ir būtų saugiai sudėta iki bus atiduota tiems, kam labiausiai jos reikia. Labai dėkoju miesto seniūnui Valentinui Tamuliui, kad padėjo susidoroti su nelengva užduotimi viską sunešti, sukrauti. Ačiū seniūnijos vyrams, kurie pagelbėjo. Toks nuoširdumas įkvepia ir palaiko gyvenime! – džiaugėsi draugijos pirmininkė Rūta Švedienė.

Kėdainių laikino apgyvendinimo namų motinoms ir vaikams soc. darbuotoja Sonata Kriščiūnienė (dešinėje) ir Vilainių seniūnijos soc. darbuotoja Gerda Liubinaitė.

Baldai, šaldytuvas jau padovanoti Laikino apgyvendinimo namų motinoms ir vaikams prieš išeinant gyventi į socialinį būstą Melioratorių gatvėje.
„Tokioms moterims, kurios dažniausiai išeina į bendrabutį tuščiomis rankomis, šie, daugiausia jau naudoti, daiktai – baldai, indai, patalynė, kiti namų apyvokos reikmenys − tikrai pravers. Nuoširdus ačiū Vilainių seniūnui Antanui Bružui ir jo žmonėms už pagalbą“, − dėkojo S. Kriščiūnienė.
Planuojama atrinkti daiktus Kėdainių laikino apgyvendinimo namų motinoms ir vaikams, Moterų krizių centrui, seniūnijoms. Tad seniūnų ir seniūnijos darbuotojų pagalbos dar daug reikės, kol bus išdalinti visi švediškos labdaros daiktai.
„Pagalvojau, kad dažnas mūsų savo namuose rastume gerų, bet jau atsibodusių ar nereikalingų daiktų. Paieškoję rastume net ir nenaudotų, visai naujų, bet tiesiog užmirštų ir padėtų „gal kada prireiks“ daiktų. Žinoma, juos reikia pateikti švarius, gerus, kad kitam būtų malonūs ir naudingi. Gal tiesiog į galvą neateina tai padaryti, pasiūlyti savo seniūnijos socialinei darbuotojai ar kokiai organizacijai. Truputį gal ir informacijos trūksta: kur nešti gerus padėvėtus ar naujus daiktus, kai tau jie nereikalingi“, − kalbėjo R. Švedienė
Anot šiuo metu prie labdaros siuntos besidarbuojančių moterų S. Kriščiūnienės ir R. Stakniūnienės, reiks gal pusmečio šiuos daiktus pamažu išrūšiuoti ir išdalinti tiems, kam labiausiai reikia, o paskui jau bus laukiama ir įvairios kėdainiškių pagalbos.

 

Panašios naujienos

2 Responses

  1. siusk

    Koks grazu poelgis. Zinoma, svedai patys tikrai nenusiskriaude, taciau, zymiai tikslingiau nereikalingus daiktus perduoti kitiems, o ne ismesti. Ir zmonems ir gamtai pagelbeji.

    Atsakyti
  2. buitines technikos remontas vilniuje

    Pritariu, tikrai geriau suteikti šansą nebereikalingam daiktui būti reikalingu, tuo galbūt net labai pradžiuginant žmogų, kuriam jis atitenka. Visuomet drabužius stengiuosi surūšiuoti ir perleisti kam jų labiau reikia, lygiai taip pat su keičiama buitine technika. Juk yra daugybė žmonių, kurie tiesiog neišgali leisti sau įsigyti net naudoto daikto

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.