Kitais metais Josvainiai galės puikuotis nauju titulu – jis paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine. Su dar devyniais šalies miesteliais, jie visus metus turtins krašto kultūrą, puoselės regionų meną ir taps tarsi „sveika“ atsvara didmiesčių kultūrai.

D. Raudeliūnienė didžiuojasi, kad Josvainiai tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine.

D. Raudeliūnienė didžiuojasi, kad Josvainiai tapo Mažąja Lietuvos kultūros sostine.

„Taip pat parodysime, kad maža gyvenvietė moka ir geba švęsti bei linksmintis be lašo alkoholio“, – sakė Danguolė Raudeliūnienė, Josvainių bendruomenės centro vadovė.

Kėdainių rajono Vietos Veiklos grupei pasiūlius, Josvainiai iš keturių galimų pretendentų tapo Lietuvos mažąja sostine ir ateinančiais metais atstovaus Kauno apskritį. Dar kiti devyni miesteliai atstovaus likusius Lietuvos regionus: Marijampolės – Gelgaudiškio miestelis, Panevėžio – Miežiškės, Telšių – Žemaičių Kalvarija, Šiaulių – Šeduva, Tauragės – Pagramantis, Klaipėdos – Juknaičiai, Alytaus – Merkinė, Utenos – Naujasodis, O Vilniaus – Vepriai.

Pasak D. Raudeliūnienės, kultūros sostinės vardas ne tik malonus, bet ir įpareigojantis. Per ateinantį pusmetį bendruomenei teks gerokai paplušėti – susidaryti veiklos, būsimų renginių planą, juos išdėstyti laike. Žinoma, reikės suburti ir aktyvių žmonių branduolį. „Džiaugiuosi mūsų krašto jaunimu – jie jau dabar siūlosi savanoriškai prisidėti. Matau, kad gyventojai šią žinią priėmė su entuziazmu, tad pagalbininkų tikrai netrūks. Net neabejoju, kad su turima žmonių gausa galėsime padaryti nerealių ir įspūdingų dalykų“, – šypsojosi pašnekovė.

O padaryti ir suorganizuoti tikimasi nemažai įvairių kultūros ir meno renginių – koncertų, spektaklių, įvairių renginių viešosiose erdvėse, stovyklų, parodų.

Visas, renginiams vykdyti skirtas lėšas tikimasi gauti iš projektų. Tam bus rašomos ir teikiamos paraiškos į Kultūros ministeriją, Kėdainių rajono savivaldybę. „Visi piniginiai reikalai gula ant mūsų pečių – gauti finansavimą bus mūsų pačių reikalas“, – sakė D. Raudeliūnienė.

10 Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių išrinktos pirmą kartą. Pradžią tam davė Naisiai (Šiaulių raj.), šiais, 2015 metais pasiskelbę Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Iki šiol kultūros sostinėmis buvo renkami tik didieji Lietuvos miestai. Tad Ramūnui Karbauskiui kilo iniciatyva kultūros sostinėmis pasiūlyti tapti ir mažuosius kaimelius, miestelius.

„O juk dažnas galvoja, kad kaimas yra viso labo daržas, namas, parduotuvė, o prie jos – ir svyruojantis išgėręs žmogus. Tačiau juk kartais miesto spindesys yra ne toks realus kaip kaimo kasdienybė. Ji gal ir nespindi, tačiau čia gyvenantis žmogus tiesiog pripranta prie to gamtos grožio, prie išpuoselėtų erdvių ir aplinkos“, – kalbėjo pašnekovė.

Be to, visi Josvainiuose vyksiantys renginiai bus be alkoholio. „Miestai jau dabar turi imti pavyzdį iš kaimų – juk miestuose dar nebuvo organizuotos šventės be alkoholio“, – pridūrė D. Raudeliūnienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.