Mantviliškyje vykusiose aštuo­nioliktosiose tradicinėse Lietuvos artojų varžybose artojai varžėsi dviejose kategorijose – tradicinių ir vartomų plūgų grupėse.

Pirmoji vaga arimo varžybose lemia didelę dalį rezultato, tad kiekvienas artojas stengiasi, kad ji būtų kuo tiesesnė.

Pirmoji vaga arimo varžybose lemia didelę dalį rezultato, tad kiekvienas artojas stengiasi, kad ji būtų kuo tiesesnė.

Kiekvienai jų atstovavo po 5 artojus iš skirtingų Lietuvos rajonų. Šiemet dėl geriausiojo Lietuvos artojo vardo kovojo šeši senbuviai ir keturi debiutantai.
Kėdainių krašto garbę varžybose gynė du artojai: Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivis labūnaviškis Paulius Čiupas ir Šėtos seniūnijos ūkininkas Vilmantas Sereikis.
Į varžybas susirinko ne tik arimo meno pasimokyti norintys žemdirbiai, artojai ir jų palaikymo komandos, bet ir daug svečių. Pasak ministrės Virginijos Baltraitienės, arimas – vienas svarbiausių žemės priežiūros būdų. Organizatorių vardu šventės dalyvius sveikino Lietuvos artojų asociacijos prezidentas Alfonsas Malinauskas ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis. Jo teigimu varžybos tradiciškai vyksta pagal tarptautines taisykles. Vertinamas ir pirmosios vagos tiesumas, ir vagos gylis, ir vagų sugulimas. Be to, E. Makelis priminė patarlę, kad gerą artoją iš vagos pažinsi.

Paulius Čiupas varžybose dalyvavo antrą kartą.

Paulius Čiupas varžybose dalyvavo antrą kartą.

Šiųmetės varžybos artojus ir renginio dalyvius pasitiko šūkiu – „Nepabuvęs kareivėliu, nebus geras artojėlis“.
Paulius Čiupas varžybose dalyvavo antrą kartą. Vaikinas neslėpė, jog nors treniruotėms ir neturėjo laiko, bet tikėjosi gero rezultato: „Per metus padedamas mokytojo Algimanto Spurgio tobulinau arimo įgūdžius. Man patinka dirbti įvairius darbus, arimas – vienas iš įdomiausių darbų, nes reikia stebėti, kad vagos būtų tiesios, žemė lygiai gultų. Svarbiausia, mylėti, ką darai, tada ir rezultatai būna geri. Aš žemę myliu, tai manau, kad ištobulinsiu arimą iki nugalėtojiško“, – sakė Paulius Čiupas.

Vilmantas Sereikis į varžybas atvyko pirmąjį kartą.

Vilmantas Sereikis į varžybas atvyko pirmąjį kartą.

Šėtos seniūnijos atstovas Vilmantas Sereikis į varžybas atvyko pirmą kartą: „Kelis metus iš eilės tapau rajono rudeninio arimo konkurso nugalėtoju ir šalies konkurse penktą vietą užėmiau, todėl gavau pasiūlymą dalyvauti Lietuvos artojų varžybose. Nutariau pabandyti. Ūkininkauju 70 hektarų ūkyje, tad žemės arimas man nėra svetimas. Manau, kad arimo žemei reikia, tada ji būna sveikesnė“, – savo pastebėjimais dalijosi V. Sereikis.
Varžybų teisėjams susumavus rezultatus paaiškėjo, kad tradicinių plūgų klasėje absoliučiu nugalėtoju tapo Stanislovas Marcinkus iš Jurbarko. Verčiamųjų plūgų klasėje jau tryliktą kartą nugalėtoju pripažintas Kazys Genčius. Abu jie kitąmet dalyvaus Pasaulio artojų varžybose, kurios vyks Kenijoje.
Šiemet Pasaulio arimo varžybos vyksta Anglijoje, į jas vyks praeitų metų nugalėtojai A. Plerpa ir K. Genčius.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.