„Parašyk velykinį sveikinimą senelių namuose gyvenantiems senukams“, – tokią gerumo akciją visą kovo mėnesį, iki pat Šv. Velykų, vykdo Kėdainių švedų ir lietuvių draugija.

Ir nors gražiausia pavasario šventė jau ne už kalnų, tačiau kiekvienas norintis dar gali spėti parašyti jautrų ir nuoširdų sveikinimą garbaus amžiaus senoliams, gyvenantiems globos namuose.
Asmeniškas pasveikinimas

„Akcijos idėja kilo visai paprastai, – pokalbį pradėjo draugijos narė Vaida Masilionytė. – Draugija gražiai bendrauja su Dotnuvos senelių namais, tad nusprendėme čia gyvenantiems senukams prieš pat Šv. Velykas suorganizuoti šventę, kurioje pristatysime švediškus Velykų papročius. Jie yra gana kitokie nei mūsų, lietuvių. Tuo pačiu kilo idėja kiekvieną senuką pasveikinti asmeniškai ir įteikti jam po popierinį atviruką. Taigi, prie gražios akcijos pakvietėme prisijungti ir kraštiečius. Susidomėjusiems buvo nusiųstas konkretus senolio vardas, tad sveikinimo atvirukas bus skirtas būtent tam, konkrečiam asmeniui“.

Taip pat kviečiu atsigręžti į savo aplinką – gal kaimynystėje gyvena vienišas senelis, kuriam šypsena ar pasakytas geras žodis bus vienas įsimintiniausių dienos įvykių. Žinoma, prisiminkime ir savo artimuosius: tėvus, senelius, tetas ir dėdes. Dalinkimės meile ir gražiu žodžiu kiekvieną dieną.

Pasak pašnekovės, norinčiųjų sudalyvauti akcijoje ir pasveikinti senelių namuose gyvenančius senučiukus skaičius maloniai nustebino.

„Norinčiųjų skaičius išties viršijo mūsų lūkesčius. Šiuo metu preliminariai esame suskaičiavę, kad mus turėtų pasiekti apie 150 atvirukų. Tikimės, kad galbūt jų bus ir dar daugiau“, – sakė pašnekovė.

Aktyvūs – jaunieji kraštiečiai

Labai aktyviai prie akcijos prisijungė jaunieji kraštiečiai. Jie, paskatinti pedagogų, noriai kūrė atvirukus, rašė sveikinimus.

„Esame labai dėkingi visiems, išreiškusiems norą prisijungti prie akcijos. Nuoširdžiai dėkojame visiems. Kol kas bene gausiausiai sveikinimų mums padovanojo kolektyvai „Perliukas“ ir „Skambantis Perliukas“, taip pat sveikinimus kūrė Akademijos gimnazijos, „Ryto“ progimnazijos mokiniai, prie akcijos jungėsi ir „Kaštono“ auklėtiniai. Labai džiugu, kad sulaukėme sveikinimų ir iš Kėdainių pagalbos šeimai centro bei Kėdainių profesinio rengimo centro auklėtinių. Pastarieji senukams ne tik parašė po mielą atviruką, bet ir pasiuvo po minkštą pagalvėlę“, – sakė draugijos narė. Sveikinimus rašė ir nemažai pavienių kraštiečių – kai kurie jų siūlėsi parašyti iš karto ne vieną, bet net po kelis sveikinimus.

Prisiminkime ir artimuosius

Dotnuvos slaugos namuose gyvena 46 gyventojai, tad likę sveikinimai bus išdalinti kitoms slaugos įstaigoms, kuriose gyvena senoliai.

„Planuojame apdovanoti ne tik Dotnuvos senelių namus, bet ir Kėdainių ligoninės slaugos skyriaus globotinius, taip pat aplankyti kitus, rajone esančius globos namus“, – sakė V. Masilionytė.
Draugijos pirmininkė Rūta Švedienė sakė, kad nuoširdaus dėmesio senoliams nebus per mažai, o sveikinimo atvirukas tikrai sušildys senolio širdį.

„Taip pat kviečiu atsigręžti į savo aplinką – gal kaimynystėje gyvena vienišas senelis, kuriam šypsena ar pasakytas geras žodis bus vienas įsimintiniausių dienos įvykių. Žinoma, prisiminkime ir savo artimuosius: tėvus, senelius, tetas ir dėdes. Dalinkimės meile ir gražiu žodžiu kiekvieną dieną“, – kvietė Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė R. Švedienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.