Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name penktadienio popietę atidaryta tradicinių amatų meistrės, tautodailininkės Loretos Steponavičienės ir dukros Lauros Steponavičiūtės Tautinių juostų ir kūrybinių darbų paroda.

Parodoje eksponuojamos darbštuolių mamos ir dukros rankomis sukurtos spalvingos, įvairių raštų vytinės ir pintinės juostos ir ne tik jos. Šalia – gobelenai, kilimėliai, austos staltiesėlės, Lauros piešiniai.

Juostos lietuvių gyvenime ir papročiuose užėmė svarbią vietą. Jos buvo ne tik svarbi aprangos detalė, bet ir turėjo simbolinę prasmę. Juostomis aprišdavo gimusį kūdikį, kad apsaugotų nuo piktųjų dvasių, jaunavedžius, o žmogui mirus – nuleisdavo juostomis aprištą karstą.

Šiomis dienomis juostomis puošiasi rajono folkloro kolektyvai, įsigyja Lietuvos ir užsienio pirkėjai, jos reikalingos atkuriant archeologinius drabužius. Šį amatą Loreta ir Laura taip pat pristato edukacijose, mugėse, įvairiuose projektuose.

2020 m. L. Steponavičienė Kėdainių rajono savivaldybės konkurse „Kultūros versmė“ įvertinta nominacija „Metų tradicijų puoselėtoja“. L. Steponavičiūtė 2019 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ (pintinės juostos) užėmė pirmąją vietą.

Paroda veiks visą mėnesį, iki lapkričio 2 dienos.

Plačiau apie parodą ir jos autores kviečiame skaityti artimiausiuose „Kėdainių mugės“ numeriuose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.